Robili z Bayernem, co chcieli! Ten mecz zszokował wszystkich [WIDEO]

Kibice, którzy oglądali to spotkanie, przecierali oczy ze zdumienia. Bayern Monachium był kompletnie bezradny, a Borussia Moenchengladbach - bezlitosna. Manuel Neuer puścił trzy gole w ciągu 21 minut, a łącznie aż pięć. Zobacz skrót meczu.

Michał Fabian
Ramy Bensebaini pokonuje Manuela Neuera w meczu Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium YouTube / DFB / Na zdjęciu: Ramy Bensebaini pokonuje Manuela Neuera w meczu Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium
Gdzie się podziała drużyna, która tydzień wcześniej wygrała na wyjeździe z Benficą Lizbona 4:0, a w miniony weekend bez problemów pokonała TSG 1899 Hoffenheim także 4:0? W środowym spotkaniu II rundy Pucharu Niemiec piłkarze Bayernu Monachium byli niczym zlepek indywidualności, a nie maszyna, która rozjeżdża kolejnych rywali.

Efekt? Już po 21 minutach przegrywali w Moenchengladbach z Borussią 0:3. Najpierw Manuela Neuera pokonał Manu Kone, a następnie - dwukrotnie - Ramy Bensebaini.

Obrona Bayernu była dziurawa niczym szwajcarski ser. Najlepiej obrazuje to sytuacja z 51. minuty. Breel Embolo miał przed sobą dwóch obrońców gości - Dayota Upamecano i Lucasa Hernandeza, a i tak zdołał ich oszukać. Sześć minut później Szwajcar ustalił wynik na 5:0 dla Borussii M'gladbach (relacja TUTAJ>>).

Była to najwyższa porażka monachijskiej drużyny od niemal 43 lat (wówczas 1:7 w Bundeslidze z Fortuną Duesseldorf), a zarazem najwyższa porażka w historii występów w Pucharze Niemiec.

Zobacz, jak doszło do historycznej klęski Bayernu!

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)