Benedyczak błyszczy na włoskich boiskach. Legenda pod wrażeniem

Adrian Benedyczak strzelił decydującego gola w meczu Parma Calcio 1913 - LR Vicenza Virtus (1:0). Po ostatnim gwizdku Gianluigi Buffon wyróżnił utalentowanego Polaka.

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak Getty Images / Ettore Griffoni/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
W 11. kolejce Serie B Parma Calcio 1913 wywiązała się z roli faworyta i pokonała 1:0 LR Vicenza Virtus. Adrian Benedyczak w końcówce pierwszej połowy uratował drużynę "Crociatich".

Młodzieżowy reprezentant Polski znalazł sobie trochę miejsca przed polem karnym rywali i uderzył nie do obrony. Po stronie gospodarzy 90 minut rozegrał Gianluigi Buffon, który zachował czyste konto i dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa.

"Co za bóg Benedyczak!" - napisał legendarny bramkarz w swoich mediach społecznościowych.

Enzo Maresca również skomentował występ obiecującego napastnika. Szkoleniowiec wiąże duże nadzieje z 20-latkiem.

- Benedyczak ma jeszcze pole do poprawy, Adrian jest ważnym zawodnikiem, podobnie jak Tutino czy Ingelse. Wszyscy muszą być przygotowani do gry - mówił Maresca na pomeczowej konferencji prasowej.

W letnim okienku transferowym Parma zapłaciła dwa miliony euro za wychowanka Pogoni Szczecin. Jak dotąd Benedyczak uzbierał 212 minut na wszystkich frontach i trzy razy trafił do siatki.