Remisy klubów Polaków w Lidze Europy. West Ham United zatrzymany

Lokomotiw Moskwa, West Ham United oraz AS Monaco zremisowali w meczach Ligi Europy. Klub Macieja Rybusa jest w trudnej sytuacji. Lepiej wiedzie się zespołom Łukasza Fabiańskiego oraz Radosława Majeckiego.

Joseph Paintsil oraz Manuel Lanzini PAP/EPA / Olivier Hoslet / Na zdjęciu: Joseph Paintsil oraz Manuel Lanzini
W poprzednich sezonach Lokomotiw Moskwa miał problem w grupie Ligi Mistrzów. W Lidze Europy nie idzie mu lepiej - po czterech meczach ma dwa punkty i na wyjeździe z Galatasarayem Stambuł walczył już o przetrwanie w rozgrywkach. W podstawowym składzie Lokomotiwu był Maciej Rybus.

Turecka drużyna ponownie wstrzeliła się w bramkę wcześniej niż rosyjska. W 43. minucie Sofiane Feghouli dał jej prowadzenie 1:0 uderzeniem technicznym zza pola karnego na zakończenie szybkiego ataku. Lokomotiw odpowiedział golem Francoisa Kamano na 1:1 w 73. minucie.

Łukasz Fabiański zagrał tylko w pierwszym meczu w grupie Ligi Europy. Następnie zwolnił miejsce w podstawowym składzie Alphonse'owi Areoli. Obu bramkarzom szło dobrze i przed półmetkiem West Ham United nie stracił gola. Passa zakończyła się już w 4. minucie spotkania z KRC Genk, kiedy to Areolę pokonał Joseph Paintsil.

Bramkarz miał piłkę na dłoniach, ale nie potrafił jej sparować w bezpieczne miejsce. West Ham doprowadził do remisu 1:1 po przerwie strzałem Saida Benrahmy. W ostatnich 10 minutach jeszcze jedna wymiana ciosów i stanęło na wyniku 2:2.

Na ławce rezerwowych znalazł się również Radosław Majecki. W tym sezonie pozostaje on drugim bramkarzem AS Monaco. Przeciwnikiem zespołu z księstwa było PSV Eindhoven, które z reguły na wyjazdach jest znacznie mniej skuteczne niż na własnym stadionie. W 90 minutach nastąpiło potwierdzenie. PSV nie strzeliło gola, a że gospodarze byli równie nieefektywni w ofensywie, stanęło na remisie 0:0.

Michał Karbownik był poza kadrą Olympiakosu w przegranym 1:2 meczu z Eintrachtem Frankfurt. Grecka drużyna nie potrafiła utrzymać korzystnego wyniku, choć objęła prowadzenie.

4. kolejka fazy grupowej Ligi Europy:

Grupa A:

Broendby IF - Rangers FC 1:1 (1:0)
1:0 - Leon Balogun (sam.) 45'
1:1 - Ianis Hagi 78'

Olympique Lyon - Sparta Praga 3:0 (0:0) 1:0 - Islam Slimani 61' 2:0 - Islam Slimani 64' 3:0 - Karl Toko Ekambi 90'

Grupa C:

Legia Warszawa - SSC Napoli 1:4 (1:0) 1:0 - Mahir Emreli 10' 1:1 - Piotr Zieliński (k.) 51' 1:2 - Dries Mertens (k.) 75' 1:3 - Hirving Lozano 78' 1:4 - Adam Ounas 90'

Liga Europy, gr. C 2021/2022

1 SSC Napoli 6 3 1 2 15:10 10
2 Spartak Moskwa 6 3 1 2 10:9 10
3 Leicester City 6 2 2 2 12:11 8
4 Legia Warszawa 6 2 0 4 4:11 6

Grupa D:

Olympiakos Pireus - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1) 1:0 - Youssef El Arabi 12' 1:1 - Daichi Kamada 17' 1:2 - Jens Hauge 90'

Liga Europy, gr. D 2021/2022

1 Eintracht Frankfurt 6 3 3 0 10:6 12
2 Olympiakos Pireus 6 3 0 3 8:7 9
3 Fenerbahce Stambuł 6 1 3 2 7:8 6
4 Royal Antwerp FC 6 1 2 3 6:10 5

Grupa E:

Galatasaray Stambuł - Lokomotiw Moskwa 1:1 (1:0) 1:0 - Sofiane Feghouli 43' 1:1 - Francois Kamano 73'

Liga Europy, gr. E 2021/2022

1 Galatasaray Stambuł 6 3 3 0 7:3 12
2 Lazio Rzym 6 2 3 1 7:3 9
3 Olympique Marsylia 6 1 4 1 6:7 7
4 Lokomotiw Moskwa 6 0 2 4 2:9 2

Grupa H:

KRC Genk - West Ham United 2:2 (1:0) 1:0 - Joseph Paintsil 4' 1:1 - Said Benrahma 59' 1:2 - Said Benrahma 82' 2:2 - Tomas Soucek (sam.) 87'