Tymoteusz Puchacz dał o sobie znać. Humory w Unionie jednak nie dopisują

Union Berlin pozostaje na dnie tabeli w grupie Ligi Konferencji Europy po porażce 1:2 z Feyenoordem Rotterdam. Łyżką miodu w beczce dziegciu jest asysta Tymoteusza Puchacza.

Tymoteusz Puchacz Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Tymoteusz Puchacz
Była 41. minuta, w której Tymoteusz Puchacz znalazł się w centrum boiska, przed polem karnym Feyenoordu Rotterdam. Nie było to typowe dla reprezentanta Polski ustawienie, ale przydał się Unionowi Berlin. Po podaniu Puchacza strzał bez przyjęcia oddał Christopher Trimmel. Świetnie kopnięta zza pola karnego piłka wylądowała pod poprzeczką. Był to jedyny gol przedstawiciela Bundesligi, który poniósł porażkę 1:2.

Wyprawa piłkarzy AS Roma do Norwegii zakończyła się głośnym niepowodzeniem. Porażka 1:6 zespołu Jose Mourinho była najgłośniejszym wydarzeniem poprzedniej kolejki Ligi Konferencji Europy. AS Roma powinna przystąpić do rewanżu na Stadio Olimpico rozdrażniona i głodna odwetu. FK Bodo/Glimt nie zamierzało jednak chować się przed przeciwnikiem, a Ola Solbakken huknął zza pola karnego na 1:0 w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Giallorossi potrafili wyrównać, ale ostatecznie nie zmazali plamy. Remis 2:2 to dla nich kolejne rozczarowanie.

W kadrach PAOK-u Saloniki i FC Kopenhaga znajduje się trzech Polaków. Na boisku był od początku jeden - Karol Świderski. Po stronie FC Kopenhaga zabrakło zawieszonego Kamila Grabary i kontuzjowanego Kamila Wilczka. Byli natomiast sędziowie z Polski z Pawłem Raczkowskim na czele. PAOK już w 8. minucie objął prowadzenie, ale nie potrafił zarządzać wynikiem. Ekipa z Danii odwróciła go na 2:1.

4. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

Grupa C:

AS Roma - FK Bodo/Glimt 2:2 (0:1) 0:1 - Ola Solbakken 45' 1:1 - Stephan El Shaarawy 54' 1:2 - Erik Botheim 65' 2:2 - Roger Ibanez 84'

1:0 - Jan Kuchta 49'

1.FC Union Berlin - Feyenoord Rotterdam 1:2 (1:1) 0:1 - Luis Sinisterra 15' 1:1 - Christopher Trimmel 41' 1:2 - Cyriel Dessers.72'

Liga Konferencji Europy, gr. E 2021/2022

1 Feyenoord Rotterdam 6 4 2 0 11:6 14
2 Slavia Praga 6 2 2 2 8:7 8
3 1.FC Union Berlin 6 2 1 3 8:9 7
4 Maccabi Hajfa 6 1 1 4 2:7 4

Grupa F:

PAOK Saloniki - FC Kopenhaga 1:2 (1:1) 1:0 - Andrija Zivković 8' 1:1 - Peter Ankersen 34' 1:2 - Pep Biel 50'

1:0 - Loic Bade 76'

Tottenham Hotspur - Vitesse Arnhem 3:2 (3:2) 1:0 - Heung-Min Son 14' 2:0 - Lucas Moura 22' 2:1 - Jacob Rasmussen (sam.) 28' 3:1 - Jacob Rasmussen 32' 3:2 - Matus Bero 39'