Legenda może poprowadzić klub Polaka

Dni Davide Ballardiniego w zespole Genoi wydają się policzone. Włoskiego szkoleniowca zastąpić ma były selekcjoner reprezentacji Ukrainy - Andrij Szewczenko.

Bartłomiej Bukowski
 Andrij Szewczenko Getty Images / Valerio Pennicino - UEFA / Na zdjęciu: Andrij Szewczenko
Obecny sezon nie układa się najlepiej dla Genoi. Zespół "Rossoblu" z dorobkiem zaledwie 9 punktów po 12 meczach zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli Serie A.

Zdaniem włoskich mediów, ostatni wyjazdowy remis z Empoli, który i tak udało się uratować dopiero w 89. minucie po golu Bianchiego, przesądził o losach Davide Ballardiniego.

Władze klubu mają być gotowe do zwolnienia dotychczasowego szkoleniowca. Jego miejsce miałby zająć Andrij Szewczenko. Włosi donoszą, że na Ukraińca w Genoi ma czekać dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Szewczenko przez ostatnie pięć lat prowadził reprezentację Ukrainy. Była to jego pierwsza samodzielna praca na stanowisku trenera. Wcześniej przez kilka miesięcy pełnił rolę asystenta.

W roli selekcjonera popularny "Szewa" spisał się jednak co najmniej dobrze. W sumie poprowadził Ukraińców w 52 meczach, z których wygrał 25, 13 zremisował, a 14 przegrał. Na ostatnim Euro 2020 dotarł z nią do ćwierćfinału, gdzie przegrał 0:4 z Anglią. Po turnieju sam zdecydował się odejść.

Piłkarzem Genoi jest Aleksander Buksa. Polak w bieżącym sezonie wystąpił w dwóch spotkaniach, rozgrywając w nich w sumie 50 minut.

Gdzie jest sufit Radomiaka? "Jesteśmy na fali wznoszącej"
Angielskie media chwalą polskich obrońców. Jeden zarzut w stronę Matty'ego Casha

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)