Mariusz Stępiński błyszczy na Cyprze [WIDEO]

Polski napastnik wypracował bramkę w meczu Aris Limassol - AEL Larnaka (1:0). Mariusz Stępiński poprawił swoje statystyki w lidze cypryjskiej.

Rafał Szymański
asysta Mariusza Stępińskiego YouTube / Cytavision Sports / Na zdjęciu: asysta Mariusza Stępińskiego
To był mecz drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli. Aris Limassol powoli odrabia straty do AEK-u Larnaka.

Jedyna bramka padła w 37. minucie tego spotkania. Mariusz Stępiński rozpoczął akcję i podał do Matiji Spoljaricia, pomocnik miejscowych dośrodkował w pole karne. Polak jeszcze zgrał piłkę głową do Witalija Kwaszuka, który miał dużo szczęścia i trafił do siatki.

Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu, sędzia wyrzucił z boiska Manu Garcię, Aleksa Moucketou-Moussoundę oraz Gustavo. W ostatecznym rozrachunku Aris wygrał 1:0 u siebie, obecnie zajmuje trzecie miejsce w stawce ligi cypryjskiej i traci tylko jeden punkt do drugiego AEK-u.

Stępiński spędził 72 minuty na placu gry, później zastąpił go Kevin Monnet-Paquet. Czterokrotny reprezentant Polski dobrze sobie radzi na Cyprze, bilans napastnika to dziewięć występów, pięć trafień i dwie asysty. 26-latek do końca sezonu jest wypożyczony z Hellasu Werona.

Aris Limassol - AEK Larnaka 1:0 (1:0)
1:0 - Witalij Kwaszuk 37'

Asysta Mariusza Stępińskiego (od 1:00):