Norwedzy bili głową w mur. Turcja wykorzystała szansę

Ostatnie mecze w grupie G zapowiadają się naprawdę interesująco. W sobotę reprezentacja Norwegi tylko zremisowała 0:0 z Łotwą. Turcja zdeklasowała Gibraltar (6:0) i awansowała na drugie miejsce.

Rafał Szymański
Na zdjęciu od lewej: Vladislavs Gutkovskis i Marius Lode PAP/EPA / HAKON MOSVOLD LARSEN / Na zdjęciu od lewej: Vladislavs Gutkovskis i Marius Lode
Norwedzy kolejny raz musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda. W pierwszej części gry dwie dobre okazje miał Kristian Thorstvedt. Ofensywny pomocnik zdecydował się na strzał zza pola karnego i minimalnie spudłował.

W 40. minucie Martin Odegaard świetnie zagrał do Thorstvedta, a ten uderzył głową i piłka odbiła się od słupka. 22-latek wypracował sobie jeszcze jedną okazję po przerwie, tym razem świetną interwencją popisał się Roberts Ozols.

Przed szansą stanął jeszcze Mohamed Elyounoussi, który przelobował bramkarza i w ostatniej chwili interweniował Antonijs Cernomordijs. W 80. minucie Elyounoussi znalazł drogę do siatki, lecz był na spalonym.

Drużyna Stale Solbakkena miała zdecydowaną przewagę, ale nie potrafiła tego udokumentować. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W barwach łotewskiej drużyny 89 minut rozegrał Vladislavs Gutkovskis z Rakowa Częstochowa.

W drugim sobotnim spotkaniu Turcja grała z Gibraltarem w Stambule. Jayce Olivero obejrzał czerwoną kartkę już w 22. minucie. Później na listę strzelców wpisali się Kerem Akturkoglu, Halil Dervisoglu (2 bramki), Merih Demiral, Serdar Dursun oraz Mert Muldur.

Turcja zwyciężyła 6:0, zrównała się punktami z Norwegią i awansowała na drugą pozycję. Liderem grupy G eliminacji MŚ 2022 pozostaje Holandia, która ma jeszcze do rozegrania dwa mecze.

Norwegia - Łotwa 0:0

Turcja - Gibraltar 6:0 (3:0) 1:0 - Kerem Akturkoglu 11' 2:0 - Halil Dervisoglu 38' 3:0 - Halil Dervisoglu 41' 4:0 - Merih Demiral 65' 5:0 - Serdar Dursun 81' 6:0 - Mert Muldur 85'