Krychowiak zapewnił trzy punkty! Bramkarz nie miał szans [WIDEO]

Polski pomocnik strzelił czwartego gola w tym sezonie ligi rosyjskiej. FK Krasnodar Grzegorza Krychowiaka był minimalnie lepszy od Spartaka Moskwa (2:1).

Rafał Szymański
gol Grzegorza Krychowiaka Instagram / Autor: Premier Liga / Na zdjęciu: gol Grzegorza Krychowiaka
FK Krasnodar objął prowadzenie w 16. minucie po zespołowej akcji. W roli asystenta wystąpił Remy Cabella, który dograł do dobrze ustawionego Jhona Cordoby. Kolumbijczyk pokonał golkipera Spartaka Moskwa.

Stołeczny zespół odpowiedział przed końcem pierwszej połowy. Sędzia główny podyktował rzut karny dla Spartaka i chwilę później Aleksandr Sobolew wykonał egzekucję.

Decydująca bramka padła w 61. minucie tej konfrontacji. Aleksiej Ionow wywalczył "jedenastkę" dla drużyny gospodarzy, a do piłki podszedł Grzegorz Krychowiak. Kapitan stanął w oko w oko z Aleksandrem Selikowem, wytrzymał presję i znalazł drogę do siatki.

Krychowiak zapewnił zwycięstwo zespołowi Wiktora Gonczarenki, który obecnie jest na piątej pozycji w tabeli. Grupowi rywale Legii Warszawa znajdują się na dziesiątym miejscu.

Bilans reprezentanta Polski w trwających rozgrywkach to 12 występów, cztery bramki i dwa ostatnie podania. Krychowiak przyjechał na listopadowe zgrupowanie Biało-Czerwonych, ale nie mógł wystąpić w starciu z Węgrami (1:2) ze względu na limit żółtych kartek.

FK Krasnodar - Spartak Moskwa 2:1 (1:0)
1:0 - Jhon Cordoba 16'
1:1 - Aleksandr Sobolew (k.) 45+4'
2:1 - Grzegorz Krychowiak (k.) 61'

Media: to koniec kariery gwiazdy Barcelony!

Czy FK Krasnodar awansuje do europejskich pucharów?