Drużyny Polaków zatrzymały faworytów w The Championship

W cieniu spotkań 5. kolejki Ligi Mistrzów w Anglii rozgrywano mecze 19. kolejki The Championship. Na boisku zaprezentowali się Michał Helik (Barnsley FC) i Bartosz Białkowski (Millwall FC).

Krzysztof Sędzicki
Michał Helik i Lys Mousset Getty Images / George Wood / Na zdjęciu: Michał Helik i Lys Mousset
Drużyna ostatniego z wymienionych piłkarzy podejmowała jednego z kandydatów do awansu i wicelidera zaplecza Premier League, Bournemouth AFC. Wstydu nie było. Wprawdzie Dominic Solanke w 44. minucie dał prowadzenie Wisienkom pokonując Białkowskiego, ale w 67. minucie Benik Afobe wyrównał stan spotkania po zagraniu od Toma Bradshawa. Był to trzeci remis z rzędu piłkarzy Gary'ego Rowetta, którzy zajmują aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli The Championship.

W końcu na plus wyszli piłkarze Derby County, których klub został ukarany odjęciem aż 21 punktów w związku z zaległościami finansowymi. W środowy wieczór zespół Kamil Jóźwiaka czekało wyjazdowe spotkanie z liderem, ekipą Fulham FC.

Barany były w tym meczu zdecydowanie zepchnięte do defensywy, ale gospodarzom nie udało się znaleźć drogi do bramki Kelle Roosa. Na Craven Cottage padł bezbramkowy remis, co z pewnością piłkarze z Londynu uznają za stratę dwóch oczek. Jóźwiak nie pojawił się na boisku.

90 minut w barwach Barnsley FC rozegrał obrońca Michał Helik, lecz jego zespół doznał dwunastej porażki w sezonie. Tym razem przegrał u siebie ze Swansea City 0:2 po trafieniach Oliviera Ntchama oraz Jamiego Patersona w 74. i 79. minucie.

W następnej serii gier Barnsley zmierzy się z także walczącym o utrzymanie Peterborough, Derby zmierzy się u siebie z Queens Park Rangers, zaś Millwall czeka spotkanie wyjazdowe z Hull City.

Barnsley FC - Swansea City 0:2 (0:0)
0:1 - O. Ntcham 74'
0:2 - J. Paterson 79'

Fulham FC - Derby County 0:0

Millwall FC - AFC Bournemouth 1:1 (0:1)
0:1 - D. Solanke 44'
1:1 - B. Afobe 67'