Przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja. Fantastyczny gol Lewandowskiego!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: gol Lewandowskiego z Arminią
Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: gol Lewandowskiego z Arminią

Arminia Bielefeld przyjechała na Allianz Arenę na pożarcie, ale w pewnym momencie prowadziła już nawet 2:0. Wówczas kapitalnym golem popisał się Robert Lewandowski.

W lutym tego roku Robert Lewandowski gonił legendarny rekord Gerda Muellera 40 goli strzelonych w jednym sezonie. Arminia Bielefeld miała być łatwym łupem, ponieważ była uwikłana w walkę o utrzymanie. Sensacyjnie jednak wygrywała po pierwszej połowie 2:0.

O dziwo Hansi Flick w przerwie nie dokonał żadnej zmiany. Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie David Alaba dośrodkował piłkę w pole karne. Tam Lewandowski przyjął ją na klatkę piersiową, obrócił się i uderzył z woleja. Bramkarz był bez szans, a Lewandowski mógł się cieszyć z gola nr 25 w Bundeslidze.

Zobacz gola Lewandowskiego:

Zaskakująco po chwili do siatki... znów trafiła Arminia. Gościom nie udało się jednak utrzymać prowadzenia i mecz ostatecznie zakończył się remisem 3:3. Lewandowski na boisku spędził pełne 90 minut.

W sobotę znów dojdzie do meczu Bayern - Arminia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30. Transmisja w Viaplay.

Lewandowski w tym sezonie Bundesligi strzelił już 14 goli. Do tego dorzucił 9 trafień w Lidze Mistrzów i dwa w Superpucharze Niemiec. Średnio bramkę zdobywa co 65 minut.