Sensacja w Madrycie. Jedenaście minut, które wstrząsnęły mistrzem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Chema Moya / Na zdjęciu: Franco Russo
PAP/EPA / Chema Moya / Na zdjęciu: Franco Russo

Tego nikt się nie spodziewał. Mistrz Atletico Madryt do 80. minuty prowadził z beniaminkiem Mallorcą, ale spotkanie przegrał.

Niewiarygodne rzeczy wydarzyły się w końcówce meczu Atletico z Mallorcą. Gospodarze chcieli gonić w tabeli Real, ale potknęli się na beniaminku.

Na pierwszą bramkę w spotkaniu czekać trzeba było do 68. minuty. Prowadzenie dla zespoły Diego Simeone zdobył Matheus Cunha.

Do 80. minuty wszystko przebiegało zgodnie z planem. Wówczas Franco Russo doszedł do dośrodkowanej w pole karne piłki i skierował ją do siatki. To nie był koniec. W doliczonym czasie Takefusa Kubo popisał się indywidualną akcję i po chwili Jan Oblak skapitulował.

Sevilla FC - Villarreal CF 1:0 (1:0) 1:0 - Ocampos 16'

Atletico Madryt - RCD Mallorca 1:2 (0:0) 1:0 - Cunha 68' 1:1 - Russo 80' 1:2 - Kubo 90+1'

Granada CF - Deportivo Alaves 2:1 (1:0) 1:0 - Puertas 14' 1:1 - Abram (sam.) 81' 2:1 - Arias 86'

Atletico Madryt zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii?