Odrobina ulgi Andrija Szewczenki

Genoa CFC odniosła pierwszą wygraną po zmianie szkoleniowca. W Pucharze Włoch pokonała 1:0 Salernitanę. We wtorek awansowali również piłkarze Udinese Calcio oraz Venezia FC.

Andrij Szewczenko Instagram / genoacfcofficial / Na zdjęciu: Andrij Szewczenko
Początek pracy Andrija Szewczenki w Genoi CFC wyglądał jeszcze gorzej niż ostatnia kadencja Davida Ballardiniego. Drużyna Ukraińca nie zwyciężyła od 14 meczów, a czarę goryczy przelała porażka w derbach z Sampdorią. W Pucharze Włoch trafiła na Salernitanę, w której podstawowym składzie był Paweł Jaroszyński.

Najlepszą szansę na gola w pierwszej połowie miał Milan Djurić, który oddał dwa uderzenia po jednym dośrodkowaniu, ale w obu przypadkach interweniował Adrian Semper. Salernitana mogła po tej akcji schodzić na przerwę z poczuciem niedosytu.

W kwadransie po zmianie stron szanse na gola po obu stronach boiska. Caleb Ekuban przestrzelił zza pola karnego, a Francesco Di Tacchio został kolejnym piłkarzem, którego powstrzymał Adrian Semper. Wynik zmienił się dopiero w 76. minucie, w której Ekuban główkował do bramki Salernitany po wrzutce Yayaha Kallona spod linii końcowej. Genoa awansowała bez nieobecnego w kadrze Aleksandra Buksy.

Udinese Calcio postrzelało w wygranym 4:0 meczu z FC Crotone. Najskuteczniejszym jego zawodnikiem był Ignacio Pussetto, który zdobył dwie bramki. Po jednym golu dołożyli Sebastien De Maio i Isaac Success, który był egzekutorem rzutu karnego. Ekipa z Kalabrii nie miała dużo do powiedzenia i została boleśnie wyeliminowana z rozgrywek.

Venezia FC poszła za ciosem po sprawieniu niespodzianki i zremisowaniu 1:1 w ligowym meczu z Juventusem. Beniaminek Serie A zwyciężył 3:1 z Ternana Calcio. Wszystkie gole padły po przerwie. Przed nią piłka znalazła się w bramce Venezii, ale trafienie zostało anulowane z powodu spalonego. Drużyna Paolo Zanettiego potraktowała ostrzeżenie poważnie i w drugiej połowie okazała się skuteczniejsza od przeciwnika z Serie B.