Kapitalna interwencja polskiego obrońcy. Gdyby nie on, padłby gol (WIDEO)

Dla Barnsley FC każdy punkt jest na wagę złota. Dlatego interwencja Michała Helika może okazać się niezwykle cenna na koniec sezonu. Polak wykazał się wielkim poświęceniem.

Robert Czykiel
Michał Helik Twitter / Na zdjęciu: Michał Helik
Michał Helik wciąż jest powoływany przez Paulo Sousę do reprezentacji Polski. Nie zmienia tego fakt, że środkowy obrońca w klubie walczy o utrzymanie w drugiej lidze angielskiej. W Barnsley FC jednak bez przerwy jest jednym z najważniejszych zawodników.

26-latek udowodnił to w ostatnim meczu ligowym. W 73. minucie West Bromwich Albion powinno wyjść na prowadzenie, ale na drodze stanął polski obrońca.

Helik ofiarnym wślizgiem zatrzymał piłkę, która leciała do pustej bramki. Na powtórkach widać, że nasz rodak odbił futbolówkę dosłownie czubkiem buta.

Dzięki Polakowi Barnsley zremisowało 0:0 z trzecią drużyną The Championship. Klub Helika jednak jest przedostatni w tabeli.

The Championship: duży wyczyn drużyny Michała Helika >>

Fantastyczny rok Roberta Lewandowskiego. Polak utrzymał się na światowym szczycie >>