Zadyszka Startu - wyniki niedzielnych spotkań 8. kolejki II ligi gr. wschodniej

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W niedzielę dokończono 8. kolejkę II ligi. W grupie wschodniej rozegrane zostały trzy spotkania, a dwa z nich zakończyły się niespodziankami. Zadyszkę formy złapali piłkarze Startu Otwock, którzy przegrali drugi mecz z rzędu. Pierwsze punkty w tym sezonie na własnym stadionie zgubił Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

W tym artykule dowiesz się o:

Zadyszka Startu

Ostatnie mecze nie ułożyły się po myśli piłkarzy Startu Otwock. W środę doznali oni niespodziewanej porażki przed własną publicznością z Okocimskim KS Brzesko 1:3. W niedzielę udali się więc do Suwałk w celu zmazania plamy po ostatnim słabym występie. Nadzieje były wielkie tym bardziej, że Start przed tą kolejką punktów na wyjeździe jeszcze nie stracił. Wigry szybko jednak sprowadziły gości na ziemię. Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Daniel Ołowniuk. Później dwa trafienia dołożył jeszcze Sebastian Radzio i w ten sposób po 54 minutach gospodarze prowadzili już 3:0. Start zdołał zdobyć jedynie bramkę honorową.

LKS znów gromi przed własną publicznością

Po raz kolejny w tym sezonie LKS Nieciecza udowodnił, że na własnym boisku jest nie do zatrzymania. Na domowym obiekcie beniaminek II ligi nie stracił jeszcze punktów i większość zwycięstw odniesionych na tym stadionie jest bardzo imponująca. W niedzielę podopieczni Marcina Jałochy pozbawili złudzeń Ruch Wysokie Mazowieckie. Spotkanie dla gości jednak nieźle się rozpoczęło. Tuż przed przerwą objęli oni prowadzenie dzięki trafieniu Michała Twardowskiego. W drugiej połowie bramki zdobywali jednak już tylko gospodarze i czynili to aż cztery razy.

Świt po raz pierwszy traci punkty u siebie

Kolejarz Stróże to pierwsza drużyna w tym sezonie, która zdołała wywieźć z Nowego Dworu Mazowieckiego punkty. Piłkarze Jarosława Araszkiewicza zremisowali z liderem rozgrywek 1:1. W pierwszej połowie byli stroną przeważającą co udowodnili bramką zdobytą przez Bartłomieja Sochę. W drugiej części gry mecz był bardziej wyrównany. Gospodarze starali się zaatakować, ale czynili to bardzo nieporadnie. Kolejarz starał się jedynie dowieźć korzystny wynik do końca meczu, choć czasami groźnie kontratakował. Świtowi akcje w ofensywie zaczęły wychodzić dopiero pod koniec spotkania. I tak najpierw Michał Kucharczyk trafił w słupek, ale po chwili ten sam zawodnik miał już więcej szczęścia i zdołał pokonać Marcina Zarychtę.

Po 8. seriach spotkań liderem rozgrywek z 20 punktami na koncie jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Po piętach depcze mu LKS Nieciecza, który ma punktów 19. Z kolei po 16 oczek zdobyły do tej pory ekipy Okocimskiego KS Brzesko, Kolejarza Stróże oraz Startu Otwock. W dole tabeli małe zmiany. Na ostatnią lokatę spadła Concordia Piotrków Trybunalski, która ma na koncie tylko trzy punkty i nie odniosła jeszcze w obecnych rozgrywkach zwycięstwa. Piotrkowian wyprzedł GKS Jastrzębie, który ma 4 punkty. Wyżej znajdują się Stal Rzeszów oraz Hetman Zamość. Wszystkie te zespoły mają kolejno po punkt więcej od siebie. Tuż nad strefą spadkową znajduje się Olimpia Elbląg z 7 oczkami.

Wyniki niedzielnych spotkań 8. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Wigry Suwałki - Start Otwock 3:1 (2:0)

1:0 - Ołowniuk 7'

2:0 - Radzio 37'

3:0 - Radzio 54'

3:1 - Luke 70'

LKS Nieciecza - Ruch Wysokie Mazowiecki 4:1 (0:1)

0:1 - Twardowski 45'

1:1 - Leśniowski 52'

2:1 - Smółka 65'

3:1 - Smółka 81'

4:1 - Ryguła 89'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Kolejarz Stróże 1:1 (0:1)

0:1 - Socha 40'

1:1 - Kucharczyk 80'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!