Chwilowe problemy mistrza Anglii. Odjazd Manchesteru City

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PETER POWELL  / Na zdjęciu: mecz Newcastle United - Manchester City
PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: mecz Newcastle United - Manchester City

To może być ważny moment w walce o mistrzostwo Anglii. Manchester City pokonał na wyjeździe Brentford 1:0 i uciekł w Premier League Chelsea i Liverpoolowi.

W tym artykule dowiesz się o:

W 20. kolejce Premier League punkty zgubiły goniące Manchester City zespoły Liverpoolu i Chelsea. Mistrzowie Anglii okazji na odskoczenie rywalom nie zmarnowali.

W meczu z plasującym się w dole ligi, ale obecnie dość bezpiecznym, Brentford od początku przewaga należała do wybrańców Pepa Guardioli.

To jednak miejscowi po kwadransie mogli zadać cios faworytom. Najpierw po dograniu Yoane Wissy Ruben Dias omal nie pokonał własnego bramkarza. Ederson zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę później uderzał Wissa, ale piłkę sprzed linii wybił Joao Cancelo.

Riposta gości była natychmiastowa. W 16. minucie Kevin De Bruyne dograł na piąty metr, a Phil Foden stojąc pięć metrów przed bramką tylko przyłożył nogę. Stracony gol ostudził zapędy osłabionych kadrowo gospodarzy. Do końca 1. połowy przyjezdni mieli spotkanie pod kontrolą.

Po przerwie lider Premier League również nie pozwalał rywalom na zbyt wiele. Wydawało się, że gol dla Manchesteru City jest kwestią czasu. Jednak gościom brakowało precyzji. W 46. minucie strzał Fodena głową o centymetry minął słupek. Z kolei w 66. minucie szczęścia poszukał De Bryune, ale sprzed pola karnego trafił w słupek.

Gospodarze nie byli w stanie poważniej zagrozić graczom City. Przez moment w 2. połowie zrobiło się groźnie pod bramką Edersona, wówczas zabrakło uderzenia.

W końcówce miejscowi nie byli w stanie odmienić losów spotkania. W 87. minucie Aymeric Laporte po dograniu De Bruyne głową trafił do siatki, ale po analizie VAR sędzia gola anulował. Obrońca był na spalonym.

Mistrzowie Anglii do ostatniego gwizdka kontrolowali spotkanie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Ich przewaga nad resztą drużyn rośnie.

Brentford FC - Manchester City 0:1 (0:1) 0:1 - Phil Foden 16'

Brentford FC: Alvaro Fernandez - Ethan Pinnock, Pontus Jansson, Mads Sorensen - Mads Rasmussen, Shandon Baptiste, Mathias Jensen, Ogochukwu Onyeka (75' Mads Bidstrup), Dominic Thompson (82' Saman Ghoddos) - Yoane Wissa (69' Sergi Canos), Ivan Toney.

Manchester City: Ederson - Joao Cancelo, Ruben Dias, Aymeric Laporte, Nathan Ake - Kevin De Bruyne, Fernandinho, Bernardo Silva - Gabriel Jesus, Phil Foden, Jack Grealish.

Sędzia: David Coote.

Manchester City zdobędzie mistrzostwo Anglii?