Rewelacja w Pucharze Króla jeńców nie bierze. Kolejny klub La Ligi za burtą

W środę w meczach 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla mamy pierwszą sensację. Grająca na trzecim poziomie drużyna Baleares pokonała występującą w La Lidze Celtę Vigo 2:1.

Michał Piegza
Santi Mina Getty Images / Cristian Trujillo/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Santi Mina
Grający na trzecim poziomie rozgrywkowym piłkarze Baleares są jak na razie największą rewelacją obecnej edycji Pucharu Króla.

W środę drużyna wyeliminowała kolejny zespół grający w La Lidze. W 1/32 5:0 pokonała Getafe CF. Z kolei w 1/16 finału po zaciętej walce ograła wyżej notowaną Celtę Vigo.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, rywale wyrównali po zmianie stron. Decydująca dla losów gry była 76. minuta, kiedy Manuel Martinez, zdobywając swojego drugiego gola w meczu, dał miejscowym wygraną 2:1.

Cartagena - Valencia CF 1:2 (0:1)

SD Eibar - RCD Mallorca 1:2 (1:0)

CD Leganes - Real Sociedad 2:3 (0:2)

Baleares - Celta Vigo 2:1 (1:0)

CD Mirandes - Rayo Vallecano 0:1 (0:0)

Real Valladolid - Real Betis 0:3 (0:2)

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Baleares awansuje do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Króla?