Oto pierwszy gol Roberta Lewandowskiego w 2022 roku! "Jaką on ma przewagę"

Już 7 stycznia najlepszy polski piłkarz rozwiązał worek z bramkami w 2022 roku. Nie kazał więc kibicom zbyt długo czekać. Robert Lewandowski przy okazji pokazał piękny zwód i jeszcze piękniejszy strzał.

Marek Bobakowski
W taki sposób Robert Lewandowski zdobył pierwszą bramkę w 2022 roku Twitter / Fot. TT/Viaplay / W taki sposób Robert Lewandowski zdobył pierwszą bramkę w 2022 roku.
Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie w 2022 roku. Już w pierwszym meczu Bundesligi - po świąteczno-noworocznej przerwie - wpisał się na listę strzelców. Mimo tego trafienia Bayern Monachium nieoczekiwanie przegrał z Borussią M'gladbach 1:2.

To była 18. minuta meczu. Polski napastnik otrzymał podanie od Thomasa Muellera, fantastycznym zwodem oszukał obrońcę Borussii, wpadł w pole karne i potężnym uderzeniem pokonał Yanna Sommera.

"Jaką on ma przewagę nad swoim przeciwnikiem" - można było usłyszeć w studio Viaplay, stacji TV, która pokazuje w Polsce rozgrywki niemieckiej ekstraklasy.

Dla Lewandowskiego to był gol nr 20 w obecnych rozgrywkach ligowych. Tym samym Polak został pierwszym piłkarzem w Europie, który przekroczył tę barierę w sezonie 2021/22 (więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ >>).

Bramka Lewandowskiego wzbudziła tym większe zainteresowanie, że polski piłkarz po jej zdobyciu wykonał dość specyficzny gest. Pokazał w niebo, jakby wspominał kogoś zmarłego (TUTAJ zobaczysz tę reakcję Polaka >>).