Lewandowski powiększył przewagę. Zobacz klasyfikację strzelców Bundesligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski rozpoczął strzelanie w meczu ligowym z Borussią M'gladbach (1:2). To było jego pierwsze trafienie w 2022 roku. Reprezentant Polski pewnie zmierza po kolejną statuetkę dla najlepszego strzelca.

Yann Sommer musiał wyciągać piłkę z siatki w 18. minucie gry. Thomas Mueller precyzyjnie podał do Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski wbiegł w pole karne gości, a następnie oddał mocny strzał. W tej sytuacji bramkarz Borussii M'gladbach nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Podopieczni Adiego Huettera wykorzystali dekoncentrację gospodarzy i szybko wyszli na prowadzenie. W 27. minucie Florian Neuhaus strzelił gola na 1:1. Ostatnie słowo należało do Stefana Lainera.

Przed zejściem do szatni Lewandowski nie wykorzystał dobrej okazji. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. W drugiej połowie wynik już się nie zmienił. Osłabiony Bayern przegrał 1:2 z Borussią.

To był słodko-gorzki mecz dla Lewandowskiego. 33-latek zdobył bramkę numer 20. w tym sezonie i niezmiennie jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Filar Bayernu czeka na odpowiedź Patrika Schicka (16 bramek). W sobotę Bayer 04 Leverkusen będzie rywalizował z Unionem Berlin. Tego samego dnia Borussia Dortmund Erlinga Haalanda zmierzy się z Eintrachtem Frankfurt. Utalentowany Norweg ma 13 goli na koncie.