Kapitalny występ młodego Polaka. Miał udział przy trzech golach

UD Ibiza z Mateuszem Boguszem w składzie rozprawił się z AD Alcorcon (6:2). Młodzieżowy reprezentant Polski strzelił czwartego gola w sezonie i dołożył dwie asysty.

Rafał Szymański
Mateusz Bogusz Getty Images / Oscar J. Barroso/Europa Press / Na zdjęciu: Mateusz Bogusz
Strzelanie w 18. minucie rozpoczął Sergio Martinez. Później do głosu doszli przyjezdni, Xisco deukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po pierwszych 45 minutach był remis 2:2. Tuż przed przerwą Mateusz Bogusz napędził akcję gospodarzy, Cristian Herrera obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył nie do obrony.

Ten sam duet wypracował gola w 52. minucie. Bogusz przejął piłkę w środku pola i precyzyjnie podał do kolegi. Herrera znalazł sobie trochę miejsca, a następnie silnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Chwilę po tej sytuacji Juan Fernandez podwyższył wynik na 4:2.

Bogusz dopiął swego w 68. minucie. Ofensywny pomocnik przegrał pojedynek z golkiperem, ale szybko się zrehabilitował i wbił piłkę do pustej bramki. Ostatnie słowo należało do Martineza, który skompletował dublet.

W ostatecznym rozrachunku UD Ibiza wygrał aż 6:2 z AD Alcorcon i zameldował się na 10. miejscu w stawce Segunda Division. W sobotę Bogusz był jednym z najlepszych piłkarzy na murawie. 20-latek w bieżących rozgrywkach zagrał już 19 razy, zapisał na swoim koncie cztery bramki oraz sześć asyst.

UD Ibiza - AD Alcorcon 6:2 (2:2)
1:0 - Sergio Martinez 18'
1:1 - Xisco 24'
1:2 - Xisco 27'
2:2 - Cristian Herrera 45+1'
3:2 - Cristian Herrera 52'
4:2 - Juan Fernandez 56'
5:2 - Mateusz Bogusz 68'