Moder uratował Brighton! Polak zaskoczył bramkarza rywali [WIDEO]

Jakub Moder doprowadził do dogrywki w spotkaniu Brighton and Hove Albion z West Bromwich Albion. Po 120 minutach jego drużyna wygrała 2:1.

Rafał Szymański
bramka Jakuba Modera Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: bramka Jakuba Modera
Drugoligowy zespół objął prowadzenie na początku drugiej połowy. W 47. minucie Karlan Grant celnie dograł do Calluma Robinsona, który znalazł sposób na golkipera Brighton and Hove Albion.

Na odpowiedź "Mew" trzeba było czekać do 81. minuty. Evan Ferguson przedarł się przez defensywę rywali i piłka trafiła pod nogi Jakuba Modera. Reprezentant Polski dynamicznie wbiegł w pole karne, a następnie mocno uderzył w kierunku bramki. David Button nie zdążył zareagować.

Kadrowicz miał też udział przy decydującej bramce. W 98. minucie dogrywki Moder odnalazł się na prawym skrzydle i zacentrował w pole karne. Leandro Trossard przepuścił piłkę między nogami do Neala Maupaya. Francuski przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości.

Po wyrównanym meczu Brighton and Hove Albion pokonał 2:1 West Bromwich Albion. Podopieczni Grahama Pottera awansowali do czwartej rundy Pucharu Anglii. Duża w tym zasługa Modera. W sezonie 2021/22 młody pomocnik wystąpił łącznie w 21 spotkaniach, strzelił w nich dwa gole i zanotował cztery asysty.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Moder będzie podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski?