Zabrakło koncentracji. Raków stracił zwycięstwo w końcówce

Drużyna Marka Papszuna rozegrała pierwszy mecz w 2022 roku. Raków Częstochowa był bliski zwycięstwa z Rapidem Bukareszt, ale ostatecznie przegrał 1:2 po bramkach Antonio Sefera.

Rafał Szymański
piłkarze Rakowa Częstochowa WP SportoweFakty / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
W pierwszej odsłonie Raków miał więcej sytuacji, ale Horatiu Moldovan nie dał się pokonać. Częstochowianie otworzyli wynik po zmianie stron. Patryk Kun został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę". Chwilę później rumuński bramkarz wyczuł intencje Jakuba Araka, ale nie zdołał odbić piłki.

Rapid doprowadził do wyrównania w 83. minucie. Adrian Balan wbiegł w pole karne i płasko dośrodkował do Antonio Sefera. 21-latek nie dał szans golkiperowi na skuteczną interwencję.

Kilkadziesiąt sekund po tej sytuacji Rumuni wywalczyli rzut wolny. Sefer idealnie przymierzył z dystansu i piłka była poza zasięgiem Jakuba Mądrzyka.

Polski zespół próbował odpowiedzieć na drugiego gola rywali. W samej końcówce przed szansą stanął Fabio Sturgeon, który trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie Raków przegrał 1:2 z Rapidem w tureckim Belek. Szymon Czyż spędził 46 minut na placu gry. Młody pomocnik zimą przeszedł z Warty Poznań do drużyny Marka Papszuna.

Raków Częstochowa - Rapid Bukareszt 1:2 (0:0)
1:0 - Jakub Arak (k.) 54'
1:1 - Antonio Sefer 83'
1:2 - Antonio Sefer 85'

Raków: Kacper Trelowski (65' Jakub Mądrzyk) - Oskar Krzyżak (46' Jordan Courtney-Perkins), Andrzej Niewulis (69' Giannis Papanikolaou), Zoran Arsenić (69' Oskar Krzyżak), Wiktor Długosz (30' Patryk Kun), Giannis Papanikolaou (46' Igor Sapała, 79' Iwo Kaczmarski), Ben Lederman (46' Szymon Czyż), Mateusz Wdowiak (61' Wiktor Długosz), Marcin Cebula (46' Fabio Sturgeon), Fran Tudor (61' Sebastian Musiolik), Vladislavs Gutkovskis (46' Jakub Arak).

Rapid: Horatiu Moldovan - Lucian Goge (57' Razvan Onea), Alexandru Dandea, Alexandru Albu, Luca Florica (31' Alin Demici, 57' Junior Morais), Antonio Sefer, Romario Moise, Ljuban Crepulja (57' Robert Stanici), Rareș Ilie (57' Saifeddine Alami), Albert Stahl, Younes Bnou Marzouk (57' Adrian Balan).