W Serie A stary lis nie odpuszcza młodemu wilkowi

Ciro Immobile jest ponownie liderem klasyfikacji strzelców ligi włoskiej. Napastnik Lazio wyprzedził w rankingu Dusana Vlahovicia. W wygranym 3:0 meczu z Salernitaną wcześnie strzelił dwa gole.

Ciro Immobile PAP/EPA / MASSIMO PICA / Na zdjęciu: Ciro Immobile
Do niedawna kluby z Salerno i z Rzymu były mocno połączone osobą właściciela Claudio Lotito. Dopiero kilka minut przed końcem 2021 roku Salernitana została sprzedana. Był to warunek jej pozostania w elicie. W rundzie jesiennej mecz tych drużyn traktowano z pewnym przymrużeniem oka, rewanż po zmianach miał być bardziej zażartym widowiskiem.

Po 10 minutach było już jednak 2:0 dla Lazio, a oba gole strzelił Ciro Immobile. Napastnik Biancocelestich przymierzył po raz pierwszy z centrum pola karnego po genialnej asyście piętą Sergeja Milinkovicia-Savicia. W drugiej akcji bramkowej Immobile wepchnął piłkę do siatki po dograniu Pedro Rodrigueza.

Immobile miał szansę na hat-tricka w pierwszej połowie. Po wrzutce z rzutu wolnego strzelił głową w poprzeczkę, a piłka odbiła się jeszcze centymetry od linii bramkowej. Bez tego Immobile został liderem klasyfikacji strzelców ligi z 17 golami na koncie. Drugi w rankingu Dusan Vlahović będzie mógł odpowiedzieć w poniedziałek, kiedy to ACF Fiorentina podejmie Genoę CFC.

W 66. minucie Manuel Lazzari zamknął mecz golem na 3:0 po podaniu innego zmiennika Felipe Andersona. Lazio potrafiło nawet zachować czyste konto, co w tym sezonie zdarza się bardzo rzadko.

Paweł Jaroszyński był poza kadrą beniaminka.

US Salernitana 1919 - Lazio 0:3 (0:2)
0:1 - Ciro Immobile 7'
0:2 - Ciro Immobile 10'
0:3 - Manuel Lazzari 66'

Salernitana: Vid Belec - Andrei Motoc, Filippo Delli Carri, Frederic Veseli - Wajdi Kechrida, Francesco Di Tacchio, Joel Obi (67' Matteo Ruggeri), Luca Ranieri (76' Mario Perrone), Andrea Schiavone - Cedric Gondo (82' Eduardo Vergani), Federico Bonazzoli

Lazio: Thomas Strakosha - Adam Marusić (59' Manuel Lazzari), Luiz Felipe (83' Denis Vavro), Patric Gabarron, Elseid Hysaj - Sergej Milinković-Savić, Danilo Cataldi (59' Lucas Leiva), Luis Alberto - Pedro Rodriguez (40' Felipe Anderson), Ciro Immobile, Mattia Zaccagni (83' Luka Romero)

Żółte kartki: Schiavone, Ranieri (Salernitana) oraz Cataldi, Felipe (Lazio)

Sędzia: Rosario Abisso