Sensacja na koniec fazy grupowej PNA. Jeden z faworytów wczołgał się do 1/8 finału

Rzutem na taśmę w 1/8 finału Pucharu Narodów Afryki zagra Tunezja. "Orły Kartaginy" doznały kompromitującej porażki z Gambią (0:1) i awansowały zaledwie z 3. miejsca w grupie F.

Szymon Mierzyński
Na zdjęciu od lewej: Ellyes Skhiri Getty Images / Haykel Hmima/Anadolu Agency / Na zdjęciu od lewej: Ellyes Skhiri
Nieszczęście ekipy Mondhera Kebaiera zaczęło się w doliczonym czasie pierwszej połowy. Najpierw Seifeddine Jaziri nie wykorzystał rzutu karnego (jego strzał obronił Baboucarr Gaye), a po chwili czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Farouk Ben Mustapha.

Przez całą drugą połowę Tunezyjczycy musieli sobie radzić w osłabieniu i "pękli" na samym finiszu. W 93. minucie Abdoulie Jallow oddał kapitalny, potężny strzał w okienko i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

Gambia zakończyła grupowe zmagania na 2. miejscu w tabeli i w 1/8 finału zmierzy się z Gwineą.

1. pozycję zajęło Mali, które bez trudu ograło zamykającą stawkę Mauretanię 2:0. Przeciwnikiem tej ekipy będzie teraz Gwinea Równikowa. Tunezja zaś zagra z Nigerią.

Gambia - Tunezja 1:0 (0:0)
1:0 - Abdoulie Jallow 90+3'

Mali - Mauretania 2:0 (1:0) 1:0 - Massadio Haidara 2' 2:0 - Ibrahima Kone (k.) 49'