Anormalne warunki meczu eliminacji mundialu. Piłkarze w stanie hipotermii

Bardzo głośno jest o meczu między reprezentacją Stanów Zjednoczonych a Hondurasem. Spotkanie odbyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Tomasz Chabiniak
mecz USA - Honduras Getty Images / Na zdjęciu: mecz USA - Honduras
Mecz kadry narodowej USA i Hondurasu w ramach eliminacji do mistrzostw świata miał miejsce w Saint Paul, które jest stolicą stanu Minnesota. Aktualnie trwa tam ostry atak zimy. Piłkarze musieli grać przy temperaturze trzech stopni Fahrenheita, czyli minus szesnastu stopni Celsjusza.W takich warunkach odsłonięta skóra może ulec odmrożeniu już po 10-20 minutach. Wszyscy zawodnicy grali więc w długich rękawach, niektórzy założyli także buffy na twarz, zakrywając dzięki temu szyję, usta i nos. Zrobił tak chociażby Weston McKennie, który strzelił gola na 1:0.
McKennie i Menjivar walczyli ze sobą i trudnymi warunkami McKennie i Menjivar walczyli ze sobą i trudnymi warunkami
- Oczywiście, że będzie zimno. To jest coś, do czego musimy się dostosować i grać jak w każdym innym meczu. Weźmiemy odpowiedni sprzęt i ubierzemy to, co musimy, ale nie chcemy za bardzo skupiać się na pogodzie. Musimy wyjść na boisko i wykonać swoją pracę - powiedział pomocnik Juventusu, cytowany przez serwis Sportingnews.com.

W przerwie selekcjoner gości musiał zmienić trzech graczy, w tym bramkarza. U wszystkich stwierdzono hipotermię. Po spotkaniu dodał, że inni jego podopieczni są w szatni pod kroplówką i cierpią. Honduras to kraj równikowy, jego mieszkańcy nie są przyzwyczajeni do gry w takich warunkach. W czwartek w stolicy tego państwa jest 31 stopni.

Stany Zjednoczone wygrały 3:0 i wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli eliminacji strefy CONCACAF. Honduras stracił choćby matematyczne szanse na awans do turnieju w Katarze.

Kontrowersyjna przeszłość Michniewicza. "Piłkarze nie wiedzą, o czym się mówi"
Z Ekstraklasy do Francji. Polski bramkarz podpisał kontrakt z Girondins Bordeaux