Remis na dnie Serie A. Ekipa Mateusza Praszelika demoluje

Remis 1:1 nie satysfakcjonuje ani przedostatniej w tabeli Genoi, ani ostatniej Salernitany. Na włoskich boiskach pokazali się w niedzielne popołudnie Szymon Żurkowski oraz Mateusz Praszelik.

mecz Genoa - Salernitana Getty Images / Getty Images / Na zdjęciu: mecz Genoa - Salernitana
W 25. kolejce doszło zarówno do starcia na szczycie tabeli, jak i na dnie. Przedostatnia Genoa podjęła ostatnią Salernitanę. Przegranemu w tym meczu pozostawała iluzoryczna szansa na utrzymanie w elicie. W pierwszej połowie drużyny wymieniły się ciosami. Rossoblu cieszyli się z prowadzenia po strzale Mattii Destro tylko przez 12 minut. Na 1:1 trafił "do szatni" Federico Bonazzoli. Podział punktów nie może cieszyć kandydatów do spadku. Aleksander Buksa i Paweł Jaroszyński nie grali.

Empoli nie wiodło się ostatnio dobrze, dlatego zaliczyło lądowanie w dolnej połowie tabeli. W meczu z Cagliari Calcio zamierzało poprawić sobie samopoczucie. W podstawowym składzie Azzurrich był Szymon Żurkowski i razem z kompanami cieszył się z gola Andrei Pinamontiego na 1:0 w 38. minucie. Skromna zaliczka okazała się za mała do zdobycia kompletu punktów. W 84. minucie Leonardo Pavoletti oddał strzał na 1:1. Sebastian Walukiewicz pozostaje poza kadrą Cagliari.

Hellas Werona wykorzystał atut własnego boiska w meczu z Udinese Calcio. Minęła nieco ponad minuta i Fabio Depaoli zdobył prowadzenie 1:0 dla gospodarzy. Drugi cios zadał będący w wysokiej formie Antonin Barak, a wynik 2:0 dał dużo spokoju Hellasowi. Po przerwie podwoił on przewagę, a ostatni gol na 4:0 padł już po wejściu z ławki rezerwowych na boisko Mateusza Praszelika. Paweł Dawidowicz nie grał z powodu kontuzji.

Do dwóch zwrotów akcji doszło w Reggio Emilia. Najpierw prowadziła AS Roma, następnie US Sassuolo, a w doliczonym czasie Bryan Cristante ustalił wynik na 2:2. Rui Patricio popełnił kuriozalny błąd przy pierwszym golu Neroverdich i tylko dodał im wiary w możliwość osiągnięcia dobrego wyniku. Sassuolo kończyło mecz w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Gianmarco Ferrariego. Nicola Zalewski był na ławce rezerwowych gości.

25. kolejka Serie A:

Genoa CFC - US Salernitana 1919 1:1 (1:1)
1:0 - Mattia Destro 33'
1:1 - Federico Bonazzoli 45'

Empoli FC - Cagliari Calcio 1:1 (1:0)
1:0 - Andrea Pinamonti 38'
1:1 - Leonardo Pavoletti 84'

Hellas Werona - Udinese Calcio 4:0 (2:0)
1:0 - Fabio Depaoli 2'
2:0 - Antonin Barak 31'
3:0 - Gianluca Caprari 67'
4:0 - Adrien Tameze 84'

US Sassuolo - AS Roma 2:2 (0:1) 0:1 - Tammy Abraham (k.) 45' 1:1 - Rui Patricio (sam.) 47' 2:1 - Hamed Junior Traore 73' 2:2 - Bryan Cristante 90'