Ligue 1: Wymęczone zwycięstwo Olympique Lyon

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Olympique Lyon pokonał na wyjeździe RC Strasbourg i jest coraz bliżej obrony mistrzowskiego tytułu. W trudnej sytuacji znaleźli się piłkarze PSG, którzy przegrali z SM Caen i wciąż znajdują się w strefie spadkowej. Słaby mecz zagrali także zawodnicy AJ Auxerre, nie potrafili oni pokonać zdegradowanej już do Ligue 2 drużyny FC Metz.

W tym artykule dowiesz się o:

Lyon po nieudanej pierwszej połowie spotkania przegrywał z beniaminkiem 0:1. Podopieczni Alaina Perrina po przerwie wzięli się jednak ostro do pracy i ostatecznie odnieśli oczekiwane zwycięstwo. Po tym meczu powiększyli oni przewagę nad wiceliderem - Girondins Bordeaux do 7 punktów. Żyrondyści jutro zagrają na wyjeździe z Tuluzą.

W barwach AJ Auxerre, w meczu z FC Metz 45 minut rozegrał Ireneusz Jeleń. Polak zastąpił w przerwie Juliena Quercię. Podobnie jak jego kolegom nie udało mu się jednak pokonać bramkarza gości i jego zespół wywalczył tylko jeden punkt.

Od strefy spadkowej oddalili się piłkarze RC Lens, którzy pokonali u siebie FC Sochaux 3:2. Obecnie wyprzedzają oni 18. w tabeli PSG o trzy punkty, zespół Paris Saint Germain przegrał z SM Caen aż 0:3.