Liga Europy: gigantyczna sensacja w meczu Borussii Dortmund!

Wicelider Bundesligi nie poradził sobie w grupie Ligi Mistrzów i jest o krok od pożegnania z Ligą Europy. Borussia Dortmund przegrała 2:4 z Rangers FC. Pięć goli padło w Sankt Petersburgu.

piłkarze Rangers FC PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Rangers FC
Borussia próbowała zaatakować bramkę Rangers FC bez kontuzjowanego Erlinga Haalanda. Za ofensywę byli odpowiedzialni w tych okolicznościach Marco Reus, Julian Brandt czy Donyell Malen. W kadrze gości nie byli Mateusza Żukowskiego, sprowadzonego w zimowym oknie transferowym. Polaka nie ma na liście piłkarzy zgłoszonych do Ligi Europy.

Najlepszą szansę na gola dla Borussii w pierwszej połowie miał Dan-Axel Zagadou, ale uderzył nieczysto po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Juliana Brandta. Skuteczniejsi byli podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta. James Tavernier strzelił gola z rzutu karnego, a Alfredo Morelos wepchnął piłkę do siatki na 2:0 w 41. minucie. Rangersi znaleźli się w bardzo dobrej sytuacji.

Na boisku było coraz więcej miejsca, z czego korzystali piłkarze ofensywni. W kwadransie po przerwie kolejne trzy uderzenia do bramki, a zespół ze Szkocji szokował w Dortmundzie wynikiem 4:1. Trafienie zza pola karnego na 2:4 Raphaela Guerreiro sprawia, że wicelider Bundesligi ma w ogóle czego szukać w rewanżu.

W Lidze Europy są dwa kluby z Sewilli, która będzie gospodarzem tegorocznego finału. Daleka do tego droga, ale Real Betis marzy o podniesieniu trofeum na terenie wroga Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Na razie wybrał się do Sankt Petersburga i już w 8. minucie zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Guido Rodrigueza. Zenit nie pozbierał się w obronie i w 18. minucie stracił drugiego gola wskutek uderzenia Williana Jose.

W Sankt Petersburgu rozgorzała wymiana ciosów, ponieważ Zenit potrzebował zaledwie 10 minut na doprowadzenie do remisu strzałami Artioma Dziuby i Malcoma, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Realu Betis. Andres Guardado wykorzystał katastrofalne wyprowadzenie piłki przeciwnika i poprawił wynik na 3:2. Po przerwie rezultat nie uległ już zmianie.

Z czterech "spadochroniarzy" z Ligi Mistrzów wygrał tylko jeden. Sheriff Tyraspol zapewnił sobie zaliczkę 2:0 przed rewanżem z SC Braga strzałami Sebastiena Thilla i Adamy Maloudy Traore.