To nie był dzień Gikiewcza. Poważna wpadka [WIDEO]

Rafał Gikiewicz nie popisał się w ważnym starciu z SC Freiburg. Bramkarz popełnił spory błąd przy decydującym golu Nico Schlotterbecka, a jego FC Augsburg przegrał 1:2.

Rafał Szymański
duży błąd Rafała Gikiewicza WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: duży błąd Rafała Gikiewicza
Polak nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy pierwszej bramce. W czwartej minucie Rolan Sallai idealnie dograł na głowę Nilsa Petersena, który znalazł drogę do siatki. Radość gości nie trwała długo. Chwilę po tej sytuacji Michael Gregoritsch doprowadził do wyrównania.

Bramkarz FC Augsburg skapitulował po raz drugi w 26. minucie rywalizacji. Goście krótko rozegrali rzut wolny i Rafał Gikiewicz fatalnie interweniował po dograniu Christiana Guntera. Piłka trafiła pod nogi Nico Scholtterbecka, a ten wykorzystał błąd 34-latka.

Gikiewicz zawiódł w kluczowym momencie. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Markusa Weinzierla przegrali 1:2 z SC Freiburg. Po drugiej porażce z rzędu FC Augsburg plasuje się na 16. miejscu w tabeli Bundesligi i ma trzy punkty przewagi nad VfB Stuttgart.

Od lipca 2020 roku Gikiewicz ma pewne miejsce między słupkami FC Augsburg. Tylko w trwającym sezonie zanotował 23 występy w niemieckiej elicie i sześć razy zachował czyste konto. Doświadczony golkiper nie będzie miło wspominał sobotniego spotkania.

Błąd Rafała Gikiewicza (od 1:27):

Źródło: Viaplay

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Gikiewicz utrzyma miejsce w wyjściowym składzie?