Lewandowski ucieka peletonowi. Zobacz klasyfikację strzelców Bundesligi

Bayern Monachium gra w kratkę, ale Robert Lewandowski jest niezawodny. Polak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w starciu z Greuther Fuerth. Jego zespół przebudził się w drugiej połowie i wygrał 4:1.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Po pierwszej połowie mistrzowie Niemiec musieli gonić wynik. W 43. minucie bramkę dla Greuther Fuerth zdobył Branimir Hrgota, który chwilę później został brutalnie potraktowany przez Roberta Lewandowskiego. Kadrowicz został napomniany żółtą kartką.

Bayern Monachium ruszył do ataku po przerwie. W 47. minucie Eric Choupo-Moting dobrze dograł do Lewandowskiego, a ten znalazł sposób na Andreasa Linde. Później Sebastian Griesbeck skierował piłkę do własnej bramki.

Reprezentant Polski poprawił swój dorobek w 82. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nicklas Suele zgrał piłkę głową do 33-latka, który wpakował ją do siatki. Ostatnie słowo należało do Choupo-Motinga. Bayern zmazał plamę po ostatniej porażce i zwyciężył 4:1 z Greuther Fuerth na Allianz Arena.

Lewandowski skompletował dublet w drugim meczu z rzędu i uzbierał już łącznie 28 goli. Piłkarz Bayernu w niedzielę umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Na drugim miejscu znajduje się Patrik Schick. Napastnik Bayeru 04 Leverkusen trafił do siatki w starciu z 1.FSV Mainz 05 (2:3) - to była jego 20. bramka w tym sezonie. Czech doznał kontuzji i będzie pauzował przez kilka tygodni (więcej TUTAJ).