Lider ucieka Robertowi Lewandowskiemu. Zobacz klasyfikację strzelców Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOSE SENA GOULAO  / Na zdjęciu: Sebastien Haller
PAP/EPA / JOSE SENA GOULAO / Na zdjęciu: Sebastien Haller

Najlepszy strzelec Ligi Mistrzów nie stracił skuteczności w fazie pucharowej. Sebastien Haller ma już na koncie 11 goli i zmierza po koronę dla najskuteczniejszego piłkarza rozgrywek.

Sebastien Haller strzelił gola Benfice Lizbona w pierwszym meczu o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Przymierzył do bramki zespołu ze Stadio da Luz w 29. minucie. W ten sposób zrehabilitował się za trafienie samobójcze sprzed trzech minut. Po płaskim dośrodkowaniu Jana Vertonghena zachował się nieszczęśliwie we własnym polu karnym.

Można było mówić o niecodziennym występie Hallera, a do goli po przeciwnych stronach boiska, doszło jeszcze kompromitujące pudło w 44. minucie. Po strzale Edsona Alvareza piłka odbiła się od słupka, a napastnik Ajaksu miał za zadanie wykonać dobitkę do pustej bramki. Nie potrafił jednak tego zrobić.

Haller jest liderem klasyfikacji strzelców z 11 golami na koncie. Bardzo skuteczny w grupie, nie zatrzymał się na początku fazy pucharowej. Nad drugim w rankingu Robertem Lewandowskim na dwie bramki przewagi.

Lewandowski nie strzelił gola w zremisowanym 1:1 meczu Bayernu Monachium z Red Bullem Salzburg. Praktycznie nie miał szans na pokonanie bramkarza przeciwnika, nie wyróżniał się pozytywnie na boisku. Szansa na poprawienie się będzie w rewanżu w Monachium.