Trener RB Salzburg zrzuca presję na Bayern Monachium. "Dla nich przejście jest koniecznością"

Bayern Monachium w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów zremisował z Red Bull Salzburg. Rewanż na Allianz Arena zapowiada się więc naprawdę ciekawie. - Wiara jest duża - powiedział Matthias Jaissle na przedmeczowej konferencji prasowej.

Mateusz Byczkowski
Matthias Jaissle Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Matthias Jaissle
Kibice Bayernu Monachium naprawdę stracili sporo nerwów podczas pierwszego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Red Bull Salzburg postawił twarde warunki swoim rywalom, którzy gola na remis strzelili dopiero w 90. minucie.

Nic więc dziwnego, że ekipa Byków ma wciąż nadzieję, że awansuje do ćwierćfinału rozgrywek. Nie krył się z tym trener Matthias Jaissle. - Wiara jest duża, pierwszy mecz pokazał, że możemy sprawić Bayernowi problemy - mówił szkoleniowiec.

- Ale wiemy, że od początkowej sytuacji nic się nie zmieniło. Jesteśmy słabsi i gramy przeciwko jednej z najlepszych drużyn w Europie. Bayern Monachium chce wygrać Ligę Mistrzów - powiedział.

Zespół Juliana Nagelsmanna przed dwumeczem z Red Bull Salzburg był stawiany w roli niekwestionowanego faworyta. Szkoleniowiec austriackiej drużyny przyznał, że to właśnie na Bawarczykach ciąży ogromna presja we wtorkowym starciu.

- Presja jest na Bayernie. Dla nich przejście jest koniecznością, ponieważ chcą zdobyć tytuł. Dla nas to plus. Bayern Monachium ma drużynę z absolutnie najlepszymi graczami. Jesteśmy więc dobrze przygotowani - ocenił.

Mecz pomiędzy Bayernem Monachium i Red Bull Salzburg na Allianz Arena rozpocznie się o godzinie 21:00. Transmisja w Polsat Sport Premium 1.