Ale refleks! Szczęsny na ustach Włochów!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: świetna interwencja Szczęsnego
Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: świetna interwencja Szczęsnego

Wojciech Szczęsny popisał się znakomitą interwencją w starciu z Sampdorią Genua. Polski bramkarz obronił "jedenastkę", a Juventus wygrał 3:1 z niżej notowanym rywalem.

Pierwszy gol dla "Starej Damy" padł w kuriozalnych okolicznościach. W 23. minucie gry Juan Cuadrado wstrzelił piłkę w pole karne, a Maya Yoshida uprzedził Wladimiro Falcone i wpakował ją do własnej bramki.

Goście podwyższyli wynik przed zmianą stron. Omar Colley nieprzepisowo powstrzymywał Moise Keana w polu karnym i sędzia wskazał na 11. metr. Chwilę później Alvaro Morata wymierzył sprawiedliwość.

Sampdoria stwarzała sobie więcej sytuacji bramkowych. Zespół Bartosza Bereszyńskiego miał doskonałą okazję po błędzie Adriena Rabiota. Francuz zagrał piłkę ręką w polu karnym.

W 74. minucie Antonio Candreva stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym. Doświadczony Włoch mocno uderzył, jednak reprezentant Polski wyczuł jego intencje i rzucił się w dobrą stronę. Golkiper Juventusu stanął na wysokości zadania.

Ostatecznie Szczęsny nie zachował czystego konta. W 84. minucie Abdelhamid Sabiri przymierzył z rzutu wolnego i po rykoszecie piłka zatrzepotała w siatce. Ostatnie słowo należało do Moraty. Turyńczycy zwyciężyli 3:1 na wyjeździe z Sampdorią.

Od wielu lat Szczęsny ma pewne miejsce między słupkami Juventusu. W tym sezonie 31-latek wystąpił w 26 spotkaniach Serie A i 11 razy nie dał się pokonać.

Czy Szczęsny jest najlepszym bramkarzem w Serie A?