Miedź Legnica o krok od awansu do PKO Ekstraklasy! Kolejne ważne zwycięstwo

Miedź Legnica dzieli i rządzi w Fortuna I lidze! W piątek zespół Wojciecha Łobodzińskiego pokonał w Łodzi ŁKS 1:0 i ma gigantyczną przewagę nad resztą stawki.

Szymon Mierzyński
piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Łodzianie to jedna z dwóch drużyn, które w obecnym sezonie zdołały ograć hegemona zaplecza ekstraklasy (druga to Stomil Olsztyn) i rywale mieli ogromną ochotę na rewanż.

Gospodarze rzucili się do ataku od pierwszych minut, ale wystarczył jeden wypad lidera i na tablicy wyników zrobiło się 0:1. Z lewego skrzydła dośrodkował Patryk Makuch, piłka pozostała w polu karnym po nieudolnej interwencji obrońców i idealnie przy dalszym słupku w siatce zmieścił ją Maciej Śliwa.

Miedź nabrała pewności siebie i przez całą pierwszą połowę sprawiała lepsze wrażenie. Była konkretniejsza, z zaskakującą łatwością stwarzała kolejne okazje i wydawało się, że ekipa z Łodzi jest całkowicie bezradna.

Obraz gry zmienił się dopiero po przerwie. Marcin Pogorzała zaczął przeprowadzać zmiany i miejscowi wreszcie się przebudzili. Ekipa z Legnicy nie była już tak ofensywnie nastawiona, skupiała się raczej na pilnowaniu wyniku i kilka razy solidnie zadrżała.

Najbliżej wyrównania łodzianie byli w 77. minucie. Michał Trąbka wrzucił piłkę w pole karne, nie sięgnął jej Pirulo i to dośrodkowanie przerodziło się w strzał. Gości uratowała instynktowna interwencja Pawła Lenarcika. Obaj bramkarze zresztą rozgrywali w piątek bardzo dobre zawody i również dlatego padła ostatecznie tylko jedna bramka.

Ten gol jest dla Miedzi bezcenny, bo zwycięstwo sprawia, że ma ona już 57 pkt. - aż o 14 (!) więcej niż zajmujący 2. miejsce w tabeli Widzew. Trudno sobie wyobrazić scenariusz, w którym legniczanie nie wywalczyliby bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy.

Na realizację takiego celu iluzoryczne szanse ma ŁKS. Podopieczni Marcina Pogorzały muszą się bić o jak najlepszą sytuację w turnieju barażowym.

ŁKS Łódź - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
0:1 - Maciej Śliwa 9'

ŁKS Łódź: Marek Kozioł - Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski (58' Oskar Koprowski), Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Pirulo, Jan Kuźma (76' Piotr Janczukowicz), Michał Trąbka, Javi Moreno (46' Antonio Dominguez), Samu Corral (67' Maciej Radaszkiewicz), Maciej Wolski (60' Ricardinho).

Miedź Legnica: Paweł Lenarcik - Jens Gammelby, Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Piotr Azikiewicz, Maxime Dominguez (82' Hamza Bahaid), Szymon Matuszek, Chuca (83' Mehdi Lehaire), Maciej Śliwa (88' Igor Lewandowski), Patryk Makuch (90+2' Krzysztof Drzazga), Kamil Zapolnik.

Żółte kartki: Maciej Dąbrowski, Pirulo, Michał Trąbka, Mateusz Bąkowicz (ŁKS Łódź) oraz Nemanja Mijusković, Mehdi Lehaire (Miedź Legnica).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).