Start i finisz dla Stali Rzeszów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Stali Rzeszów

Stal Rzeszów wcześnie zdobyła prowadzenie w meczu z Radunią Stężyca, a ustaliła wynik na 3:1 w doliczonym czasie. Drużyna z Podkarpacia konsekwentnie przybliża się do Fortuna I ligi.

W tym artykule dowiesz się o:

Beniaminek spędził dużą część rundy jesiennej w strefie barażowej. Jego wejście na szczebel centralny było bardzo dobre. Radunia zacięła się po okresie przygotowań i poniosła trzy porażki z rzędu. Dopiero w poprzednim meczu zwyciężyła z Sokołem Ostróda, a po spotkaniu z ostatnim zespołem w tabeli, czekało ją wyzwanie w postaci meczu z liderem.

Stal Rzeszów radzi sobie równie dobrze w rundzie rewanżowej jak jesienią i konsekwentnie przybliża się do awansu. W niedzielę mogła ponownie zostać najlepszym drugoligowcem wiosny. Co prawda w pięciu dotychczasowych meczach straciła aż osiem goli, ale strzeliła jeszcze więcej 13. W rundzie jesiennej rzeszowianie wygrali z Radunią skromnie 1:0.

W rewanżu Stal objęła prowadzenie w 17. minucie dzięki strzałowi Kacpra Sadłochy. Gospodarze niby rozpoczęli odważnie, ale byli mniej konkretni niż lider. W 31. minucie Damian Michalik dorzucił gola do asysty przy trafieniu Sadłochy i zrobiło się 2:0 dla faworyta. Beniaminek odpowiedział do przerwy tylko uderzeniem w słupek Janusza Surdykowskiego.

Radunia przez godzinę nie oddała strzału celnego, co wykluczało doprowadzenie do remisu. Rozwiązania, poszukiwane przez trenera Sebastiana Letniowskiego na ławce rezerwowych, nie były skuteczne. Gospodarze przymierzyli dopiero w 85. minucie, a gol kontaktowy Jakuba Witka na pewien czas podniósł temperaturę meczu. Aż do doliczonych minut, w których Andreja Prokić podsumował starcie golem na 3:1 dla Stali.

Radunia Stężyca - Stal Rzeszów 1:3 (0:2) 0:1 - Kacper Sadłocha 17' 0:2 - Damian Michalik 31' 1:2 - Jakub Witek 85' 1:3 - Andreja Prokić 90'

Radunia: Kacper Tułowiecki – Sebastian Murawski, Przemysław Szur, Rafał Kosznik, Jan Kopania (35' Kuba Lizakowski), Jakub Letniowski, Dmytro Baszłaj (61' Szymon Nowicki), Bartosz Kuźniarski (61' Jakub Witek), Radosław Stępień (46' Damian Szuprytowski), Dawid Retlewski (86' Michał Miller), Janusz Surdykowski

Stal: Wiktor Kaczorowski - Rafał Maciejewski, Krystian Wrona, Łukasz Góra, Igor Ławrynowicz (78' Paweł Oleksy), Krzysztof Danielewicz (78' Marcel Kotwica), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Damian Michalik (84' Franciszek Polowiec), Kacper Sadłocha, Andreja Prokić

Żółte kartki: Tułowiecki, Szuprytowski, Lizakowski (Radunia) oraz Poczobut (Stal)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.