Na kłopoty Lewandowski! Zobacz bramkę Polaka w meczu z Villarealem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Twitter/Polsat Sport / Akcja Roberta Lewandowskiego, która dała Bayernowi pierwszą bramkę.

Piłkarze Bayernu Monachium cierpieli przez 52 minuty rewanżowego ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ale od czego mają Roberta Lewandowskiego? Polak uderzył zza linii pola karnego, a chwilę później 75 tysięcy kibiców wpadło w ekstazę.

Porażka w pierwszym meczu w Hiszpanii (TUTAJ znajdziesz relację z meczu Villarreal CF - Bayern Monachium >>), bardzo słaba I połowa rewanżu w Monachium i mistrzom Niemiec zaczął palić się grunt pod nogami. Wydawało się, że wtorkowy (12.04.) wieczór zakończy się katastrofą. A taką należałoby uznać odpadnięcie z Ligi Mistrzów już w fazie ćwierćfinałowej.

Kiedy 75 tysięcy kibiców zgromadzonych na Allianz Arena z przerażenie obserwowało kiepską postawę Bawarczyków, sprawy w swoje ręce wziął nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Najskuteczniejszy napastnik niemieckiej ekipy przeprowadził akcję, która zakończyła się bramką i powrotem marzeń o przejściu Villarealu.

Thomas Mueller znalazł prostopadłym podaniem polskiego napastnika na 17-18 metrze przed bramką strzeżoną przez Geronimo Rulliego, Lewandowski błyskawicznie się odwrócił i mierzonym strzałem (piłka odbiła się jeszcze od słupka) dał Niemcom prowadzenie 1:0.

Zobacz tę akcję.

To była bramka nr 13 w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Polski napastnik tym samym zatarł fatalne wrażenie po I połowie, gdzie był blisko... czerwonej kartki (TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów >>).

Spotkanie Bayern - Villareal ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. A to spowodowało, że sensacja stała się faktem. Bawarczycy pożegnali się niespodziewanie z rozgrywkami Ligi Mistrzów. TUTAJ znajdziesz naszą relację pomeczową >>

Czy Robert Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę 2022?