Fantastyczna parada! Polski bramkarz został bohaterem [WIDEO]

Jakub Słowik pokazał swój kunszt w meczu ligowym z Hokkaido Consadole Sapporo. Dzięki jego interwencji FC Tokyo wywalczyło bezbramkowy remis.

Rafał Szymański
interwencja Jakuba Słowika Twitter / FC Tokyo / Na zdjęciu: interwencja Jakuba Słowika
Zespół Alberta Puiga był uznawany za faworyta był uznawany za faworyta, ale nie sprostał oczekiwaniom. Przez całe spotkanie zawodnicy FC Tokyo oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę gospodarzy.

W sobotę Jakub Słowik miał bardzo dużo pracy. Najgroźniej pod bramką gości było w 78. minucie, jednak Polak był bezbłędny.

Po precyzyjnym dograniu z narożnika boiska Taika Nakashima wygrał pojedynek powietrzny i Słowik wykazał się refleksem. Piłka spadła pod nogi Takumy Arano, który bez zastanowienia uderzył z trzech metrów. Bramkarz FC Tokyo szybko się pozbierał i złapał piłkę. Środkowy pomocnik był załamany po tej interwencji.

Kibice nie zobaczyli bramek. W 9. kolejce J1 League FC Tokyo zremisowało 0:0 na terenie Hokkaido Consadole Sapporo i zajmuje obecnie piąte miejsce w stawce.

Podwójna parada Słowika była ozdobą meczu. W połowie 2019 roku jednokrotny reprezentant Polski opuścił PKO Ekstraklasę i dołączył do japońskiej Vegalty Sendai. Dwa miesiące temu golkiper związał się dwuletnim kontraktem z FC Tokyo, gdzie wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Jego bilans w tym sezonie to osiem występów i cztery czyste konta.

Hokkaido Consadole Sapporo - FC Tokyo 0:0