Hit dla TME SMS-u Łódź. Pierwsze w historii mistrzostwo Polski coraz bliżej

Już tylko pięć kolejek pozostało do końca sezonu Ekstraligi piłkarek. Krok w stronę złotego medalu w miniony weekend wykonały piłkarki TME SMS-u Łódź, które pokonały w Sosnowcu Czarnych Antrans w hicie 17. kolejki rozgrywek.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarek TME SMS Łódź WP SportoweFakty / Krzysztof Sędzicki / Na zdjęciu: radość piłkarek TME SMS Łódź
Spotkanie miało dość emocjonujący przebieg, szczególnie w końcówce. Do przerwy po golach Dominiki Kopińskiej i Anny Rędzi ekipa trenera Marka Chojnackiego prowadziła 2:0. W 74. minucie Klaudia Jedlińska podwyższyła na 3:0, a kilkadziesiąt sekund później bramkę dla gospodyń zdobyła Lilana Kostowa. Po kolejnych sześciu minutach mistrzynie Polski zdobyły gola kontaktowego za sprawą Alicji Materek. Do samego końca łodzianki drżały o zwycięstwo, ale ostatecznie udało im się pokonać aktualne mistrzynie Polski. Dzięki temu powiększyły nad nimi przewagę w tabeli do sześciu punktów.

Tyle samo "oczek" straty do lidera ma Górnik Łęczna, który awansował na drugą lokatę dzięki lepszemu bilansowi meczów z ekipą z Sosnowca. W minionej serii gier ekipa z Lubelszczyzny pewnie pokonała u siebie Tarnovię 6:2. Dwa gole zdobyła Marcjanna Zawadzka, a poza nią na liście strzelców znalazła się m.in. Macleans Chinonyerem, liderka klasyfikacji z 18 trafieniami na koncie.

Od podium oddaliły się piłkarki GKS-u Katowice, które przegrały u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:2. Do siatki trafiały Joanna Wróblewska i Aleksandra Dudziak. Tymczasem AZS UJ Kraków nie rezygnuje z walki o czwórkę. Po dwóch bramkach Natalii Sitarz i jednej Weroniki Wójcik Jagiellonki pokonały Sportis KKP Bydgoszcz 3:0.

Na dole tabeli także ciekawie. Piłkarki Olimpii Szczecin wygrały w Gdańsku z AP Lotosem 3:1, choć zadecydowały o tym dopiero dwa gole Patrycji Ziemby w 88. i 90. minucie gry. To zwycięstwo pozwoliło piłkarkom z Pomorza Zachodniego zrównać się punktami z Tarnovią, ale też i ją wyprzedzić. Nadzieje na utrzymanie powoli kończą się w drużynie Rekordu Bielsko-Biała. Tym razem beniaminek przegrał u siebie z Medykiem Polomarketem Konin 1:2.

Dla niektórych drużyn Ekstraligi będzie to pracowity tydzień, bo w środę odbędą się ćwierćfinały Pucharu Polski. Rekord Bielsko-Biała zmierzy się ze Śląskiem Wrocław, Pogoń II Tczew z Czarnymi Antrans Sosnowiec, Stomilanki Olsztyn z TME SMS-em Łódź, a Respekt Myślenice z Medykiem Polomarketem Konin.