Szczere słowa kapitana Liverpoolu. "Mieliśmy trochę szczęścia"

Jordan Henderson docenił klasę Villarreal po pierwszym półfinale Ligi Mistrzów (2:0). - Wiedzieliśmy, że mają dobrze zorganizowaną drużynę i utrudnią nam życie - stwierdził pomocnik Liverpoolu.

Rafał Szymański
Jordan Henderson PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Jordan Henderson
Przez 90 minut Anglicy mieli zdecydowanie więcej sytuacji, ale wykorzystali tylko dwie z nich, natomiast Villarreal CF nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę. W 53. minucie Liverpool FC objął prowadzenie po centrze Jordana Hendersona i niefortunnej interwencji Pervisa Estupinana. Kilkadziesiąt sekund później Sadio Mane postawił kropkę nad "i".

Podopieczni Juergena Kloppa wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę na Anfield i przystąpią do rewanżu w dobrych nastrojach. Kapitan Liverpoolu podsumował środowy mecz Ligi Mistrzów przed kamerami "BT Sport".

- Wiedzieliśmy, że mają dobrze zorganizowaną drużynę i utrudnią nam życie. Musieliśmy robić swoje. Wierzyliśmy, że ich pokonamy i zrobiliśmy to. Przy pierwszym golu mieliśmy trochę szczęścia. Później kibice nas ponieśli. Przez większą część meczu graliśmy naprawdę dobrze. Piłka wciąż jest w grze, przed nami ciężki mecz w Hiszpanii - podkreślił Henderson.

Po ostatnim gwizdku Szymona Marciniaka swoimi odczuciami podzielił się też Andrew Robertson. Szkocki obrońca był bliski szczęścia w 64. minucie. Jego gol nie został uznany, ponieważ sędzia zasygnalizował spalonego.

- Po pierwszym golu nabraliśmy rozpędu. Dzisiaj atmosfera na Anfield była niesamowita. To półfinał Ligi Mistrzów. Jeśli nie dasz rady biegać przez 90 minut w meczu tej wagi, to kiedy możesz to zrobić? Graliśmy na dużej intensywności, choć mamy napięty terminarz. Jesteśmy szczęśliwi, lecz mamy jeszcze pracę do wykonania - dodał Robertson.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Która drużyna awansuje do finału Ligi Mistrzów?