Reca i Kiwior zagrali w szalonym meczu. Wielka ambicja Lazio

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Rosi - SS Lazio / Na zdjęciu od lewej: Felipe Anderson i Arkadiusz Reca

Biancocelesti wykonali krok w kierunku awansu do europejskich pucharów. Lazio przegrywało ze Spezią Calcio 0:1, 1:2, 2:3, a decydującego gola na 4:3 strzeliło w przedostatniej minucie podstawowego czasu.

Spezia nie sprawia w tym sezonie aż takiej liczby niespodzianek w meczach z mocarzami calcio jak w poprzednim pod wodzą Vincenzo Italiano. W sobotę drużyna Arkadiusza Recy i Jakuba  Kiwiora wyszła na boisko zmobilizowana, a swoimi skutecznymi akcjami kilkakrotnie postawiła pod ścianą kandydata do awansu do europejskich pucharów.

Gospodarze wychodzili na prowadzenie 1:0, 2:1 oraz 3:2. Drugi gol Kevina Agudelo był nieco kuriozalny, ponieważ gracz Spezii wybiegł sam na sam z Thomasem Strakoshą po beznadziejnym podaniu między Patriciem a Danilo Cataldim. Obrona Lazio grała źle i ułatwiała przeciwnikom zadanie swoimi błędami.

Biancocelesti nie poddawali się i trzy razy doprowadzali do remisu. Ciro Immobile przymierzył z rzutu karnego do bramki, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców ligi. Ivana Provedela pokonał również uderzeniem Sergej Milinković-Savić, a innej sytuacji bramkarz sam wbił sobie piłkę do sieci. Provedel miał pecha, ponieważ futbolówka trafiła w niego po odbiciu się od słupka.

Dobrą szansę na rozstrzygnięcie meczu miał Mattia Zaccagni w 80. minucie. Mógł on po raz pierwszy zdobyć prowadzenie dla Lazio, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka trafił w słupek Spezii. Rzymianie nie zwątpili w możliwość zdobycia kompletu punktów. W 89. minucie Francesco Acerbi strzelił na 4:3 zewnętrzną częścią buta i była to dobitka uderzenia Ciro Immobile.

Spezia Calcio - Lazio 3:4 (2:1) 1:0 - Kelvin Amian 9' 1:1 - Ciro Immobile (k.) 33' 2:1 - Kevin Agudelo 35' 2:2 - Ivan Provedel (sam.) 54' 3:2 - Petko Hristow 56' 3:3 - Sergej Milinković-Savić 68' 3:4 - Francesco Acerbi 89'

Spezia: Ivan Provedel - Kelvin Amian, Petko Hristow, Dimitrios Nikolaou, Arkadiusz Reca - Jakub Kiwior, Giulio Maggiore (81' Simone Bastoni) - Emmanuel Gyasi, Daniele Verde (78' Janis Antiste), Kevin Agudelo (81' Wiktor Kowałenko) - Rey Manaj (89' Eddie Salcedo)

Lazio: Thomas Strakosha - Manuel Lazzari, Patric (86' Luiz Felipe), Francesco Acerbi, Adam Marusić - Sergej Milinković-Savić, Danilo Cataldi (90' Lucas Leiva), Toma Basić (59' Luis Alberto) - Felipe Anderson (90' Luka Romero), Ciro Immobile, Mattia Zaccagni

Żółte kartki: Manaj, Amian, Kowałenko (Spezia) oraz Zaccagni (Lazio)

Sędzia: Luca Pairetto