To nie był rzut karny? Villarreal CF wściekłe na sędziego

Po świetnej pierwszej połowie Villarreal CF prowadziło 2:0 z Liverpool FC. Wynik mógł być jednak wyższy, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego. Po spotkaniu wściekły na sędziego był dyrektor sportowy gospodarzy, Fernando Roig Negueroles.

Łukasz Witczyk
Alisson walczy o piłkę z Lo Celso Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Alisson walczy o piłkę z Lo Celso
Po porażce 0:2 na Anfield Road Villarreal CF mógł tylko marzyć o finale Ligi Mistrzów. Liverpool FC takich okazji z rąk nie wypuszcza i w Hiszpanii miał tylko dopełnić formalności. To The Reds byli zdecydowanym faworytem drugiego starcia. Co prawda mecz wygrali, ale musieli się sporo natrudzić, by wywalczyć awans.

Po pierwszej połowie Villarreal prowadził 2:0. Hiszpański zespół grał świetny futbol i wyeliminowali wszelkie atuty rywali. Gorzej było w drugiej części gry, gdzie po trzech błędach gospodarze stracili gole i marzenia o finale Ligi Mistrzów prysnęły niczym mydlana bańka.

Po spotkaniu miejscowi nie ukrywali jednak wściekłości na arbitra. Chodzi o sytuację z 37. minuty, gdy Alisson w polu karnym staranował Giovaniego Lo Celso. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu i nie podyktował jedenastki. Ta decyzja mogła znacząco wpłynąć losy dwumeczu.

Dyrektor generalny Villarreal - Fernando Roig Negueroles - był dumny ze swojej drużyny, ale pracę sędziego ocenił negatywnie. Jego zdaniem Danny Makkelie popełnił błąd. - To był skandal. Sędzia nie prezentował odpowiedniego poziomu, by poprowadzić ten mecz - grzmiał dyrektor, którego cytuje "Marca".

- Wydaję mi się, że to był rzut karny. Nie widzę żadnej innej możliwej interpretacji. To nie usprawiedliwienie, bo rywale byli lepsi. Jednak sędzia nie może prezentować takiego poziomu. Było wiele decyzji, które były na korzyść rywali - dodał Negueroles.

- W pierwszej połowie były trzy faule na krawędzi pola karnego. Stałe fragmenty są bardzo ważne, a my nie mogliśmy ich mieć. Jestem dumny z tego, co pokazał mój zespół, ale poziom arbitra był bardzo zły - ocenił działacz.