Będzie afera? "Real Madryt nie ma prawa być w finale"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Alexander Hassenstein - FIFA / Na zdjęciu: Peter Schmeichel
Getty Images / Alexander Hassenstein - FIFA / Na zdjęciu: Peter Schmeichel

- Nie rozumiem futbolu - nie ukrywa Peter Schmeichel. Legendarny bramkarz uważa, że Real Madryt nie powinien znaleźć się w finale Ligi Mistrzów 2021/2022.

W tym artykule dowiesz się o:

Po niesamowitym półfinałowym dwumeczu Real Madryt wyeliminował Manchester City (porażka 3:4 i wygrana 3:1 po dogrywce) z Ligi Mistrzów. Jeszcze w 89. minucie rewanżowego spotkania "Królewscy" byli jednak poza finałem. W samej końcówce za sprawą dubletu do dogrywki doprowadził jednak Rodrygo, a już w dodatkowym czasie szalę awansu przechylił po strzale z rzutu karnego Karim Benzema.

- Real Madryt nie ma prawa być w finale. Byli zdecydowanie gorszą drużyną w obu meczach. Pierwszą szansą był pierwszy gol w 90. minucie, drugi gol to druga szansa, a trzeci gol to trzeci strzał na bramkę - mówił Peter Schmeichel w CBS Sports.

Legendarny bramkarz Manchesteru United uważa, że gospodarzom wyraźnie pomogli kibice na Santiago Bernabeu. - Manchester City miał pełną kontrolę, ale stadion stał się dwunastym zawodnikiem w zespole Realu. Całe miejsce płonęło, to było po prostu niesamowite. Trochę mi przykro - dodał Duńczyk, który wygrał Ligę Mistrzów w 1999 roku po niesamowitym finale pomiędzy Bayernem Monachium i Manchesterem United.

- Real nie grał dobrze. Dobrze zagrali tylko z Chelsea (w ćwierćfinale LM - przyp. red.). Nie rozumiem futbolu - dodał zdezorientowany 58-latek.

"Królewscy" w finale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zmierzą się z Liverpoolem. Mecz odbędzie się w sobotę, 28 maja, o godz. 21:00.

Czy Real Madryt zasłużenie znalazł się w finale Ligi Mistrzów?