U Adama Nawałki niemożliwe staje się faktem

Artur Długosz

Ćwierćfinał Euro 2016

Na mistrzostwach Europy we Francji polski zespół zagrał pięć meczów - trzy w fazie grupowej, spotkanie 1/8 finału oraz ćwierćfinał. W grupie C Biało-Czerwoni wywalczyli siedem punktów. Wygrali dwa spotkania, jedno zremisowali. Strzelili dwa gole, nie stracili żadnego. W 1/8 finału reprezentacja Polski zmierzyła się ze Szwajcarią. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a o wszystkim zadecydował konkurs rzutów karnych, który Polacy wygrali 5:4.

W ćwierćfinałowym spotkaniu w regulaminowym czasie gry drużyna Adama Nawałki zremisowała 1:1 z Portugalią. Dogrywka znów nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w rzutach karnych 5:3 zwyciężyli Portugalczycy. W naszym zespole "jedenastki" nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski. Był to trzydziesty mecz Adama Nawałki w roli selekcjonera polskiego zespołu narodowego. Tak dobrego wyniku Biało-Czerwonych nikt się nie spodziewał. Z turnieju odpadliśmy z Portugalią, która później została mistrzem Europy.

Czy reprezentacja Polski awansuje na mistrzostwa świata w 2018 roku?