Najlepsze mecze Legii Warszawa w europejskich pucharach

Tomasz Skrzypczyński

2.11.2016 Legia Warszawa - Real Madryt 3:3

To nie miało prawa się udać. Mistrz Polski mierzył się ze słynnym Realem Madryt na własnym boisku, ale bez własnych kibiców (efekt kary UEFA po zamieszkach na spotkaniu z Borussią Dortmund) i po porażce na Santiago Bernabeu 1:5. I choć w Madrycie piłkarze Jacka Magiery pokazali, że potrafią grać w piłkę, to na Łazienkowskiej spodziewano się wysokiego zwycięstwa Królewskich.

I gdy po 35 minutach Real prowadził 2:0, spodziewano się prędzej kolejnych bramek dla gości, niż powrotu Legii do gry. Tymczasem po pięknych golach Vadisa Odjidi-Ofoe i Miroslava Radovicia gospodarze doprowadzili do wyrównania, a w 85. minucie Thibault Moulin dał mistrzom Polski sensacyjne prowadzenie! Wprawdzie w końcówce do siatki trafił Mateo Kovacić, ale wynik spotkania z Realem obiegł całą Europę.

Aby zagrać na wiosnę w Lidze Europy, legioniści muszą zaprezentować się właśnie tak, jak 2 listopada w starciu z Królewskimi. Czekamy!

Czy Legia Warszawa wygra mecz ze Sportingiem?