Raport z kadry: Adam Nawałka nie może spać spokojnie

Maciej Kmita

W fatalnym położeniu znajdują się Jakub Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak. Ten pierwszy w spotkaniu z Augsburgiem (1:2) wystąpił tylko przez 18 minut. Były kapitan reprezentacji Polski stracił miejsce w "11" Wolfsburga i zagrał jako zmiennik po raz czwarty z rzędu.

Z kolei Krychowiak uporał się już z kontuzją kolana, przez którą nie mógł zagrać w ostatnich spotkaniach, ale znów znalazł się poza kadrą PSG na spotkanie z Monaco (1:1). 27-latek w 2017 roku nie rozegrał jeszcze ani minuty!

Na początku stycznia Bartosz Kapustka doczekał się debiutu w barwach Leicester City, ale premierowy występ nie zmienił jego status w zespole. W weekend przesiedział na ławce rezerwowych całe spotkanie Pucharu Anglii z Derby County (2:2).

Miejsce w "11" Sampdorii stracił z kolei Karol Linetty. W meczu z Romą (3:2) 22-letni pomocnik wszedł do gry dopiero w 62. minucie. Piotr Zieliński w środku tygodnia zagrał od pierwszego do ostatniego gwizdka w meczu Pucharu Włoch z Fiorentiną (1:0), a w niedzielnym spotkaniu ligowym z Palermo (1:1) wszedł na boisko w 54. minucie i zaliczył asystę przy golu Driesa Mertensa. To jego czwarta asysta w tym sezonie, a druga w 2017 roku.

Czwarty raz z rzędu pełne 90 minut w barwach Rennes rozegrał Kamil Grosicki i to seria, jakiej w tym sezonie jeszcze nie miał. Skrzydłowy reprezentacji Polski był bohaterem jesiennych derbów Bretanii z Nantes, ale tym razem niczym specjalnym się nie wyróżnił i mecz zakończył się remisem 1:1. Tradycyjnie 90 minut dla QPR w starciu z Burtonem (1:1) zagrał Paweł Wszołek.