Raport z kadry: wielki Zieliński, topowy Glik i nieskuteczni napastnicy

Bartosz Zimkowski

Wielki mecz Zielińskiego

Kolejny raz wielki potencjał pokazał Piotr Zieliński. Zdobył bramkę w spotkaniu z Genoą (2:0) i znów zebrał ogromne komplementy po tym meczu. Reprezentant Polski pozostaje w znakomitej formie.

Tym razem tylko 60 minut w Premier League zagrał Kamil Grosicki. Skrzydłowy Hull City dobrze rozpoczął pojedynek z Arsenalem, ale w drugiej połowie był niewidoczny i został zmieniony.

W Leicester City tradycyjnie zabrakło Bartosza Kapustki, a w Paris Saint-Germain Grzegorza Krychowiaka. Obaj mają ogromne problemy z grą w swoich klubach.

Jakub Błaszczykowski wystąpił 29 minut w meczu Bundesligi pomiędzy Wolfsburgiem a Hoffenheim (2:1). Już pod koniec zeszłego roku stracił miejsce w składzie. VfL Wolfsburg i ostatni raz w wyjściowej "jedenastce" zagrał 10 grudnia w przegranym 0:5 meczu z Bayernem Monachium. Później zaliczał kolejno: 2, 8, 1, 18 i 0 minut. Tym razem trener sięgnął po niego w 61. minucie, gdy przy stanie 1:1 Polak zastąpił Vieirinhę.

Klubowy bilans pomocników reprezentacji Polski w 2017 roku (gole i asysty z ostatniej kolejki):