Raport z kadry: co za weekend! Biało-Czerwoni błysnęli w Europie

Maciej Kmita

Strzelby naoliwione

Z dobrej strony pokazali się nasi snajperzy. Robert Lewandowski zaczął mecz z Herthą Berlin (1:1) na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko na ostatnie pół godziny i w doliczonym czasie gry zapewnił Bayernowi Monachium cenny punkt. Był to już jego dziewiąty w tym sezonie gol strzelony po 76. minucie, a czwarty w doliczonym czasie gry.

Na 418 serię minut bez bramki w Jupiler Pro League zakończył Łukasz Teodorczyk. W spotkaniu z KV Oostende (4:1) pokonał golkipera rywali soczystym wolejem sprzed pola karnego. Niestety, po zdobyciu bramki podbiegł do sektora kibiców Anderlechtu i wspiął się na ogrodzenie, by świętować razem z nimi, a sędzia zgodnie z przepisami ukarał go żółtą kartką, która wykluczy go z udziału w najbliższym ligowym meczu z KRC Genk.

W weekend drugi po wyleczeniu kontuzji kolana występ zaliczył Arkadiusz Milik. Po sześciu minutach rozegranych w meczu z Realem Madryt teraz przebywał na boisku 19 minut. Trener Maurizio Sarri stopniowo wprowadza Polaka do gry.

Na inaugurację rundy wiosennej duńskiej ekstraklasy doszło do meczu na szczycie Superligaen, w którym Broendby IF podzielił się punktami z FC Kopenhaga (0:0). Kamil Wilczek grał od 1. do 81. minuty.