Dwa niecelne uderzenia Możdżenia jedno po drugim.

90'

Druga połowa została przedłużona o cztery minuty.

86'

Korzym miękko dośrodkował piłkę w pole karne Podbeskidzia do Gergela, ale ten zagłówkował wysoko nad bramką gospodarzy.

85'

Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Stefanika, ale Słowak uderzył obok bramki Górnika.

83'

Żółtą kartkę otrzymał Jozef Piacek.

Słowak został ukarany za faul na Kante.

Podbeskidzie Bielsko-Biała
82'

Teraz zakotłowało się na boisku po starciu Madeja z Możdżeniem.

80'

Ależ pudło Kante! Po centrze Gergela z prawej strony Hiszpan z kilku metrów nie trafił w światło bramki Podbeskidzia!

77'

Kowalski złamał akcję z lewego skrzydła do środka i z narożnika pola karnego uderzył w boczną siatkę bramki Górnika.

75'

Zaiskrzyło na chwilę między Sokołowskim a Kante, ale sędzia Frankowski rozładował napięcie.

67'

Ależ sięknął Jozef Piacek! Obrońca Podbeskidzia uderzył z półwoleja z ok. 30 metrów, ale Grzegorz Kasprzik nie dał się zaskoczyć.

64'

Jose Kante uderzył z 17 metrów tak, że piłka wylądowała na górnej siatce bramki Podbeskidzia!

62'

Podbeskidzie odzyskało inicjatywę, ale nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Górnika

58'

Bardzo nieudany strzał Kato z 30 metrów.

55'

Grzegorz Kasprzik efektownie wypiąstkował piłkę poza swoje pole karne po centrze Mójty z rzutu wolnego.

51'

Żółtą kartkę otrzymał Jose Kante.

Hiszpan został ukarany za brutalny faul na Kato.

Górnik Zabrze
49'

Wyrównane pierwsze minuty po przerwie.

15:01

Początek drugiej połowy. Od środka Podbeskidzie. Bez zmian w obu zespołach.

45'

Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.

43'

Fatalne, w wielu fragmentach pozbawione trawy boisko nie ułatwia obu drużynom konstruowania akcji.

39'

Jest pierwsza od dłuższego czasu akcja Górnika. W jej finalnej fazie strzał Jose Kante pewnie obronił Emilijus Zubas.

36'

Po centrze Mójty Mateusz Szczepaniak zagłówkował obok bramki Górnika.

32'

Podbeskidzie odzyskało kontrolę nad spotkaniem.

28'

Górnik się rozkręca! Po dobrej kombinacji w pozycji strzeleckiej znalazł się Gergel, ale Zubas obronił uderzenie Słowaka z 16 metrów.

28'

Teraz po centrze Magiery na bramkę Podbeskidzia zagłówkował Gergel, ale Zubas i tym razem skutecznie interweniował.

27'

Jose Kante uderzył z 25 metrów, ale Emilijus Zubas nie dał się zaskoczyć.

26'

Górnikowi udało się odeprzeć atak Górali, ale sam nie potrafi zagrozić gospodarzom.

22'

Możdżeń uderzył płasko z 20 metrów, ale czujny Kasprzik zdołał skierować piłkę poza światło swojej bramki.

19'

Belszczanie wypracowali sobie przewagę. Górnik w głębokim odwrocie.

16'

Stefanik wycofał piłkę spod końcowej linii do Demjana, który po opanowaniu futbolówki uderzył z półobrotu, ale świetną interwencją popisał się Kasprzik!

14'

Wyrównane spotkanie pod Klimczokiem. Żadnej z drużyn nie udaje się na dłużej przejąć inicjatywy.

10'

Bardzo zgrabny atak Górnika, ale Kante zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, choć miał ku temu dobrą sytuację.

8'

Mateusz Możdżeń uderzył z 20 metrów, piłka odbiła się od jednego z zabrzan, co kompletnie zmyliło Kasprzika, ale na jego szczęście piłka minęła słupek jego bramki.

6'

Oleg Wierietiło zdecydował się na strzał z 25 metrów, ale posłał piłkę wysoko nad bramką Górnika.

5'

Pierwsze minuty pod znakiem walki w środku pola.

2'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szczepaniak.

Napastnik Górali został ukarany za faul na Sobolewskim.

15:01

[p]W wyjściowym składzie gospdoarzy jest Marek Sokołowski, dla którego to 300. występ w Ekstraklasie.

[/p]

15:01

I sędzia Frankowski wyprowadza drużyny na boisko. Podbeskidzie zagra w białych koszulkach oraz niebieskich spodenkach i getrach. Górnik wystąpi na czarno.

15:01

Wyjście zawodników z tunelu opóźnia się przez Grzegorza Kasprzika, który miał na sobie inny kolor spodenek, niż ten wpisany do protokołu meczowego.

15:01

Jesienią w Zabrzu górą byli bielszczanie, którzy zwyciężyli po golach Adama Mójty i Roberta Demjana.

14:39

Z kolei Podbeskidzie w umownej tabeli rundy wiosennej zajmuje 7. miejsce. W 6 meczach po zimowej przerwie Górale zdobyli 10 punktów.

14:39

Górnik to jedyny zespół Ekstraklasy, który w rundzie wiosennej nie odniósł jeszcze ani jednego zwycięstwa. 14-krotni mistrzowie Polski dwa mecze zremisowali i ponieśli cztery porażki.