Arbiter doliczył minimum 3 minuty do czasu gry.

Po dośrodkowaniu Stolarskiego piłkę na rzut rożny wybił jeden z chorzowian.

81'

Milos Krasić zdecydował się na strzał z dystansu. Pewnie obronił Putnocky.

80'

Lechia wyszła z kontratakiem. Milos Krasić źle się zachował podczas wyprowadzania piłki i Peszko strzelał z bardzo ostrego kąta. Nie miał jak zaskoczyć bramkarza.

79'

Chorzowianie starają się grać piłką, korzystając z tego, że Lechia się cofnęła. Gdański autobus jest jednak nie do przedziurawienia.

75'

Najlepsza szansa w II połowie! Putnocky znakomicie obronił strzał Flavio Paixao.

2
1
73'

Ruch. Schodzi: Michał Efir. Wchodzi: Łukasz Siedlik.

73'

Paweł Stolarski strzelił wysoko nad poprzeczką.

70'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Wawrzyniak.

Lechia Gdańsk
67'

Po dośrodkowaniu Lipskiego, piłkę pewnie złapał Milinković-Savić.

66'

Lechiści kradną kolejne minuty. Ruch Chorzów wygląda tak, jakby stracił pomysł na strzelenie gola.

61'

Po akcji Ruchu Vanja Milinković-Savić pewnie złapał piłkę zmierzającą w kierunku bramki.

59'

Ruch. Schodzi: Kamil Mazek. Wchodzi: Łukasz Moneta.

58'

Lechiści wymienili się podaniami w polu karnym Ruchu. Akcja skończyła się na tym, że Milos Krasić posłał piłkę piętą w stronę bramki chorzowian.

55'

Po rzucie wolnym, który wykonywał Tomasz Podgórski pewnie piłkę złapał Vanja Milinković-Savić.

51'

Po rzucie wolnym żaden chorzowianin nie doskoczył do piłki i wyleciała ona za linię.

49'

Gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

46'

Chorzowianie zaczęli z nowymi ambicjami. Kamil Mazek strzelił nad poprzeczką bramki Milinkovicia-Savicia.

46'

Początek II połowy.

46'

Ruch. Schodzi: Maciej Iwański. Wchodzi: Łukasz Hanzel.

17:39

Na stadionie znajduje się 19 368 osób!

44'

Chorzowianie tym razem mieli okazję na strzał z rzutu wolnego. Nie zdołali jednak stworzyć zagrożenia pod bramką Lechii.

42'

Po rzucie rożnym dla Ruchu Chorzów piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

42'

Kolejna szansa Lechii Gdańsk. Michał Chrapek wyłożył piłkę Grzegorzowi Kuświkowi, a były piłkarz Ruchu strzelił zza pola karnego prostu w bramkarza.

39'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Janicki.

37'

2:0 to dla Lechii za mało. Strzał Kuświka został zablokowany przez jednego z obrońców, a chwilę później Peszko uderzył mocno niecelnie.

36'

Kolejna akcja Lechii Gdańsk! Dalekie podanie Krasicia przechwycił Putnocky.

34'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Jakub Wawrzyniak. Ambitnie grająca Lechia Gdańsk dopięła swego! Piłkę dostał Paixao, który urwał się obrońcom. Przez nikogo nieatakowany przymierzył w bok bramki Ruchu.

33'

Tym razem akcja Ruchu. Michał Efir nie opanował piłki w polu karnym Lechii Gdańsk.

32'

Ale to mógł być gol! Flavio Paixao przymierzył z 17. metra, jednak piłka przeleciała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

31'

Flavio Paixao starał się strzelać przewrotką. Zamiast piłkę, kopnął jednego z rywali i sędzia podyktował faul.

30'

Ale szansa Lechii Gdańsk! Lukas Haraslin strzelał głową z pola bramkowego, Putnocky w pole zareagował.

25'

Po rzucie rożnym Sebastiana Mili, Lukas Haraslin nie poradził sobie z obrońcami Ruchu.

24'

Tym razem szansa Lechii. Do piłki doszedł Flavio Paixao, ale jego delikatny strzał nie mógł zaskoczyć Putnockiego.

23'

Kolejny rzut rożny dla Ruchu. Chorzowianie znów nie wykorzystali sytuacji.

20'

Po dośrodkowaniu Haraslina nieczysto w piłkę trafił Flavio Paixao.

18'

Aktywny od samego początku Milos Krasić zdecydował się na strzał z dystansu. Obronił Putnocky.

18'

Vanja Milinković-Savić posłał piłkę tak mocno, że złapał ją dopiero Matus Putnocky.

15'

Patryk Lipski dośrodkowywał z rożnego. Sytuację wyjaśnili obrońcy z Gdańska.

14'

Bardzo dobry mecz w Gdańsku. Akcja co chwila przenosi się spod jednej bramki, pod drugą.

12'

Szansa dla Lechii. Zmarnował ją Flavio Paixao.

1
10'

Stuprocentowa szansa Ruchu Chorzów! Patryk Lipski może pluć sobie w brodę. Nie trafił do niemal pustej bramki Lechii Gdańsk!

1
9'

Strzelał Tomasz Podgórski, piłkę na raty złapał Milinković-Savić.

8'

Gol! Strzelił Sebastian Mila. Asystował mu Milos Krasić. Pewnie karnego wykorzystał Mila. Lechia prowadzi 1:0!

3
7'

Karny dla Lechii Gdańsk! Faulowany Milos Krasić!

5'

Po akcji Haraslina i wrzutce w pole karne rywala, żaden piłkarz Lechii nie potrafił oddać strzału na bramkę Ruchu.

3'

Rafał Janicki zdecydował się na strzał. Piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Putnockiego.

3'

Po dośrodkowaniu Mili było zamieszanie pod polem karnym Ruchu. Chorzowianie wyjaśnili sytuację.

2'

Łukasz Surma zatrzymywał Sławomira Peszkę. Arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

1'

Pierwsza akcja Ruchu Chorzów. Próbował strzelać Tomasz Podgórski, ale zablokował go Rafał Janicki.

17:39

Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. Lechia zagra w koszulkach w biało-zielone pasy, Ruch na niebiesko.

17:39

Na stadionie rekordowa liczba kibiców. W 2016 roku jeszcze tylu fanów nie wspierało Lechii na Stadionie Energa Gdańsk. Po raz pierwszy organizatorzy musieli otworzyć górne trybuny. Ruch również wspiera liczna grupa kibiców.

17:20

Ławka rezerwowych Ruchu: Wojciech Skaba, Mateusz Cichocki, Marek Zieńczuk, Artur Lenartowski, Łukasz Moneta, Łukasz Hanzel, Łukasz Siedlik.

17:20

Ławka rezerwowych Lechii: Marko Marić, Aleksandar Kovacević, Daniel Łukasik, Martin Kobylański, Adam Buksa, Grzegorz Wojtkowiak, Paweł Stolarski.

17:20

Spotkanie sędziuje Szymon Marciniak z Płocka.

17:20

Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów walczą o awans do grupy mistrzowskiej. Chorzowianom wystarczy remis, gdańszczanie aby zapewnić sobie grę w pierwszej ósemce nie patrząc na inne wyniki musi wygrać.