Bundesliga: 29. kolejka
10 kwi 2016 15:30
90'

To była piłka meczowa dla Schalke! Choupo-Moting poradził sobie z Ginterem na lewej stronie i zagrał na 10. metr do osamotnionego Meyera. Rezerwowy mógł przesądzić o wyniku, ale nieczysto trafił w piłkę i chybił celu.

88'

Żółtą kartkę otrzymał Roman Neustaedter.

Schalke 04 Gelsenkirchen
88'

Stały fragment po faulu na Gundoganie. Z 23 metrów prosto w mur uderzył Pierre-Emerick Aubameyang.

86'

Emocjonujące końcowe minuty! Nikt nie odpuszcza. Mnóstwo sportowej walki w drugiej połowie!

83'

Aubameyang przepchnął Matipa i znalazł się sam przed bramkarzem. Ambitny obrońca jednak nie odpuszczał i w ostatniej chwili zablokował strzał Gabończyka.

80'

Żółtą kartkę otrzymał Younes Belhanda. Faul na Ginterze.

77'

Po zbyt krótkim podaniu Matipa, bliski przejęcia piłki był Pierre-Emerick Aubameyang, ale z asekuracją zdążył Neustaedter.

74'

Schalke. Schodzi: Sead Kolasinac. Wchodzi: Dennis Aogo.

73'

Żółtą kartkę otrzymał Erik Durm. To efekt faulu na Huntelarze.

Borussia Dortmund
72'

Dwie stuproscentowe okazje gości! W idealnej pozycji znalazł się najpierw Kagawa, a później dobijający Mchitarjan. Piłka jakimś cudem nie wpadła do siatki.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Pierre-Emile Hoejbjerg. Brutalny atak wyprostowanymi nogami na Mchitarjana!

68'

Kolejne spięcie w polu karnym Dortmundu i ponownie w starciu z Papastathopoulosem upadł Huntelar! Tym razem jednak nie mogło być mowy o jedenastce.

66'

Gol! Strzelił Klaas-Jan Huntelaar. Pewny strzał w prawy dolny róg. Burki rzucił się w przeciwną stronę.

65'

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos.

64'

Rzut karny dla Schalke po faulu Sokratisa na Huntelarze!

61'

Dwa zablokowane strzały graczy z Dortmundy. Groźnie było w przypadku drugiej próby, gdzie Henrich Mchitarjan chciał uderzyć między nogami Matipa. Obrońca nie dał się zaskoczyć.

60'

Schalke. Schodzi: Junior Caicara. Wchodzi: Max Meyer.

56'

Gol! Strzelił Matthias Ginter. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska, piłkę podbił jeden z graczy Schalke, a ta poszybowała bardzo wysoko. Bierność obrońców wykorzystał Ginter, który precyzyjnie uderzył głową, tuż przy słupku.

53'

Chwila przerwy. Kibice nie pozwalali wybić rzutu rożnego. W kierunku Mchitarjana poleciały różne przedmioty, a arbiter liniowy przypadkowo dostał w głowę małą, białą piłeczką.

52'

Żółtą kartkę otrzymał Sascha Riether.

51'

Gol! Strzelił Leroy Sane. Szybka odpowiedź gospodarzy! Po strzale sprzed pola karnego piłka trafiła w plecy jednego z rywali i trafiła pod nogi Caicary. Ten zagrał wzdłuż bramki, a piłkę odbił Burki. Futbolówka spadła na 8. metr, gdzie płasko do siatki kropnął Sane.

49'

Gol! Strzelił Shinji Kagawa. Asystował mu Christian Pulisić. Piękna akcja i jeszcze piękniejszy strzał podcinką Japończyka! Lekki, techniczny strzał z 16 metrów i Ralf Faehrmann nawet nie drgnął.

48'

Daleki wyrzut z autu w pole karne Borussii. Huntelaar zaatakował bramkarza, ale ten pewnie poradził sobie z chwytem.

46'

Początek drugiej połowy.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Sead Kolasinac. Obrońca faulował dwukrotnie w krótkim odstępie czasu i zasłużył na "żółtko".

41'

Bardzo odważna, zdecydowana interwencja Papastathopoulosa. Ostre wejście wślizgiem na linii pola karnego było jednak zgodne z przepisami i zatrzymało szarżę Sane.

39'

Junior Caicara wyprzedził Durma i popędził na bramkę gości. Mógł zagrywać do Huntelaara, ale wybrał strzał. Piłka przeleciała jednak metr obok słupka.

36'

Akcje gospodarzy rozbijane są na 35. metrze przed bramką Burkiego. Schalke jak dotychczas bez składnej akcji.

33'

Soczysty strzał sprzed pola karnego oddał Sane, ale piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka i opuściła boisko.

32'

Dużą szybkośc zaprezentował na prawym skrzydle Leroy Sane. Drybling przeciwko trzem rywalom skazany był jednak na niepowodzenie.

30'

Żółtą kartkę otrzymał Nuri Sahin. Pomocnik gości podciął rywala w środkowej strefie.

27'

Grająca rezerwowym składem Borussia jest zespołem groźniejszym. Podopieczni Tuchela prezentują się korzystniej i mieli już swoje okazje.

23'

Christian Pulisić sam przed bramkarzem! Pomocnik gości wpadł w pole karne z jego prawej strony i uderzył po długim rogu. Zabrakło centymetrów!

20'

Jak spod ziemi wyrósł w polu karnym Schalke Matthias Ginter. Próba uderzenia wolejem została jednak zablokowana.

18'

Younes Belhanda przedarł się środkiem boiska, zostawiając za plecami dwóch rywali. Pomocnik chciał wypuścić na wolne pole jednego z kolegów, ale wracający Bender skasował akcję.

16'

Wysoki pressing Schalke przyniósł powodzenie. Humels nerwowo podawał do kolegów i skończyło się stratą.

12'

Szybka akcja gospodarzy przeprowadzona lewą stroną boiska. Na wysokości pola karnego Sane przegrał jednak pojedynek z Hummelsem.

9'

Teraz stały fragment dla Borussii. Z Prawej strony boiska dogrywał Leitner, ale szykującego się do strzału głową Hummelsa, uprzedził jeden ze stoperów.

7'

Johannes Geis ustawił piłkę 30 metrów od bramki gości, ale jego mocne uderzenie przeleciało wysoko nad poprzeczką.

5'

Niepewne zachowanie bramkarza Schalke! W stosunkowo łatwej do obrony sytuacji, Faehrmann stracił kontrolę nad piłką, ale skończyło się jedynie na kornerze.

3'

Bardzo spokojne pierwsze minuty.

14:47

Spotkanie poprowadzi Felix Zwayer.

14:47

Serdecznie witamy! Przed nami mecz, o którym w Niemczech dużo się mówi. W derbach Zagłębia Ruhry zagrają Schalke 04 Gelsenkirchen i Borussia Dortmund. Zaskoczeniem jest wyjściowa jedenastka gości, którzy wystąpią w mocno rezerwowym składzie. To szansa dla miejscowych. Ewentualna wygrana przybliżyłaby Schalke do Ligi Mistrzów.