Kolejne zamieszanie w polu karnym Szwajcarów, ale Portugalczykom brakuje zimnej krwi.

Sędzia doliczył 3 minuty.

87'

Tym razem uderzył Granit Xhaka, ale Rui Patricio po raz kolejny pewnie interweniował.

86'

Kontra Szwajcarów zakończona zbyt słabym strzałem Erena Derdiyoka i piłkę złapał Rui Patricio.

1
83'

Znowu groźnie pod bramką Szwajcarów, ale gospodarzom udało się po raz kolejny wyjść cało z opresji.

1
82'

Portugalia mogła wrócić do gry. Po dośrodkowaniu z prawej strony Nani głową trafił w słupek!

80'

Obraz meczu nie ulega zmianie. Goście dążą do zdobycia kontaktowego gola.

76'

Fonte uderzył z woleja sprzed pola karnego i piłka po nodze obrońcy przeszła tuż obok słupka.

1
74'

Portugalczycy atakują, ale Szwajcarzy w defensywie wciąż są niemal bezbłędni.

1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Granit Xhaka.

1
70'

Mogło być po meczu. Z końcowej linii piłkę wycofał Mehmedi, a Blerim Dzemaili nie trafił w bramkę z siedmiu metrów!

1
64'

Coraz większy napór gości. Zarazem Portugalczycy sporą ryzykują do ofensywy przesuwając coraz większą liczbę graczy.

1
62'

Nani zamiast podawać do kolegi z zespołu zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, który został zablokowany.

1
61'

Zamieszanie w polu karnym, ale Bernardo Silva w decydującym momencie źle trafił w piłkę.

1
58'

Nie potrafią znaleźć sposobu na rywala piłkarze gości. Szwajcarzy dobrze ustawieni w defensywie spokojnie przerywają akcje mistrzów Europy.

1
54'

Joao Mario padł w polu karnym, ale gdyby za takie wejścia sędziowie nie dyktują "jedenastek".

1
54'

W ataku goście, a Szwajcarzy czekają na wyprowadzenie kontrataku.

1
51'

Bernardo Silva niespodziewanie uderzył sprzed pola karnego, piłka przeleciała tuż ponad bramką.

1
51'

Przymierzył Nani. Do doskonałości było jednak bardzo daleko.

50'

Mistrzowie Europy w ataku, ale nie potrafią przebić się przez mur Szwajcarów.

1
47'

Szwajcarzy wyszli z kontrą, ale zwolnili akcję i spokojnie rozgrywają piłkę.

1
46'

Gra wznowiona po przerwie.

46'

Portugalia. Schodzi: Eder. Wchodzi: Andre Silva.

wchodzi Wchodzi
Andre Silva #7
schodzi Schodzi
45'

Doliczona została minuta. Portugalczycy zamknęli rywala w jego polu karnym.

43'

Szwajcarzy nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego, ale Portugalczycy nie zdołali oddać strzału na bramkę.

41'

Żółtą kartkę otrzymał Admir Mehmedi. Sędzia uznał, że Szwajcar chciał wymusić rzut karny, ale trudno stwierdzić czy miał rację.

39'

Kombinacyjna akcja gości, ale defensorzy gospodarzy przejęli piłkę.

38'

Goście byli blisko kontaktowego gola. W kierunku dalszego słupka uderzył Raphael Guerreiro, ale nieznacznie się pomylił.

1
37'

W końcu groźnie pod bramką Szwajcarów, ale żaden z Portugalczyków nie zdołał oddać strzału.

34'

Portugalczycy po dwóch ciosach rywali nie są w stanie podnieść się z kolan. To Helweci panują na placu gry.

1
30'

Gol! Strzelił Admir Mehmedi. Asystował mu Haris Seferović. Kontra Szwajcarów powinna zostać zatrzymana przez Portugalczyków kilka razy. Jednak mistrzowie Europy po raz kolejny przysnęli w obronie. Piłkę z prawej strony pola karnego otrzymał Seferović, wycofał na szesnasty metr do Mehmediego, a ten uderzył pod poprzeczkę!

29'

Szwajcarzy szanują piłkę i spokojnie ją rozgrywają. Portugalczycy wysoko atakują rywali.

2
27'

Nani starał się poderwać kolegów, ruszył z piłką, ale został zatrzymany, a sędzia nie dopatrzył się nieprzepisowego zagrania.

2
23'

Gol! Strzelił Breel Embolo. Szwajcarzy dość niespodziewanie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego mocno, ale w środek bramki uderzył Rodriguez, Rui Patricio odbił piłkę, a głową w bramce strzałem z dziewięciu metrów umieścił Embolo.

2
21'

Zoastrzyło się spotkanie, sporo ostrych wejść. Sędzia z Hiszpanii póki co pozwala na twardą walkę.

2
17'

Uderzył Ricardo Rodriguez, ale wyraźnie pomylił się. Akcja Szwajcarów, ale to Portugalczycy mają coraz więcej do powiedzenia na boisku.

2
14'

Raphael Guerreiro z rzutu wolnego uderzył w mur, a poprawka po nodze obrońcy wyszła na róg.

2
13'

Dobre tempo meczu, akcja za akcję. Za moment goście wykonają rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego.

2
10'

Ucierpiał Nani. Kapitan Portugalii został nadepnięty przez rywala.

2
1
9'

Wyrównany mecz, ale akcje Portugalczyków wyglądają groźniej.

2
1
6'

Nerwowo w obronie zagrali Szwajcarii. Jeden z graczy gospodarzy trafił w rywala, Portugalczycy domagali się podyktowania rzutu karnego.

2
1
5'

Znowu groźnie w polu karnym Szwajcarów, z pola karnego z trudnej pozycji uderzył Bernardo Silva, ale wprost w bramkarza.

1
1
4'

Od początku zaatakowali Szwajcarzy, ale to mistrzowie Europy oddali pierwszy strzał. Obok bramki przymierzył Eder.

1
20:21

Spotkanie poprowadzi Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania).

1
20:21

Rywale Polaków z rundy finałowej Euro 2016 Szwajcaria i Portugalia rywalizują w grupie B, w której znajdują się jeszcze Węgry, Łotwa, Wyspy Owcze i Andora.